Biznes i finanse

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

MOUNT Globalny Rynku Nieruchomości FIZ to polski fundusz inwestujący aktywnie w nieruchomości typu REIT, który zostanie 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w poniedziałek 22 kwietnia.

Mount Global Real Estate Fund is a dynamically developing closed-end investment fund focusing on investments providing exposure to the global real estate market – mainly shares of foreign companies with REIT structures. The fund primarily invests in securities issued by companies listed on Polish and foreign organized markets.

REIT (ang. Real Estate Investment Trust) ma swoje korzenie w USA i cieszy się tam dużym powodzeniem. Jest to specjalny rodzaj funduszu, który inwestuje w nieruchomości, w tym grunty, budynki mieszkalne i usługowe, a także infrastrukturę, którą wynajmuje lub sprzedaje klientom.

„Poprzez Mount Globalnego Rynku Nieruchomości chcemy zaoferować ekspozycję na tę klasę aktywów szerokiemu gronu inwestorów. W strategii funduszu wykorzystujemy silne trendy na rynkach nieruchomości” – czytamy w komunikacie poniedziałkowego debiutanta.

Od 2017 roku Fundusz wyemitował kilkadziesiąt serii certyfikatów inwestycyjnych, które zostały zasymilowane i zarejestrowane pod wspólnym kodem ISIN.

Zatwierdzenie przez KNF prospektu Funduszu 23 lutego br., a tym samym przekształcenie go w publiczny fundusz inwestycyjny oraz oferowanie certyfikatów kolejnych emisji w drodze oferty publicznej zwiększy jego możliwości w zakresie pozyskiwania nowych inwestorów. Dodatkowo wprowadzenie certyfikatów do obrotu umożliwi uczestnikom obrót nimi i wyjście z inwestycji w sposób inny niż poprzez żądanie wykupu certyfikatów lub zbycie w transakcji poza rynkiem regulowanym.

Zgodnie z publiczną ofertą opartą na zatwierdzonym prospekcie planowana jest emisja 12 kolejnych serii certyfikatów. Seria BV została już wyemitowana i objęta wnioskiem o dopuszczenie (17 certyfikatów objętych przez dwóch inwestorów po cenie 853,63 zł).

Nowe certyfikaty oferowane w ofercie publicznej będą rejestrowane pod tym samym kodem ISIN co dotychczasowe emisje (certyfikaty serii BV zostały zatwierdzone przez KDPW w oświadczeniu z 15 kwietnia br.). Łącznie 40 589 certyfikatów inwestycyjnych Funduszu zostało wprowadzonych do obrotu giełdowego.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM