Wiadomości Polska Biznes i finanse Certyfikat diamentu
Biznes i finanse

Certyfikat diamentu

Według ekspertów ATT Investments, certyfikat wydany przez niezależne laboratorium gemmologiczne, potwierdzający parametry diamentu, jest niezwykle istotny podczas procesu zakupu kamienia szlachetnego.

ATT Investments od lat gwarantuje, że wszystkie diamenty posiadają odpowiednie certyfikaty, a klientom przekazywana jest istotna wiedza przed dokonaniem zakupu. Dzięki temu firma zwiększa świadomość klientów na temat praw obowiązujących na rynku kamieni szlachetnych. Ponadto, firma prowadzi szkolenia w klubach biznesowych, branżowych oraz forach gospodarczych i ekonomicznych, aby edukować zarówno obecnych, jak i przyszłych klientów.

Klienci ATT Investments otrzymują istotną wiedzę na temat wyliczania wartości kamieni, zapoznają się z certyfikatami potwierdzającymi ich parametry i legalne pochodzenie, co daje pewność podczas zakupu. Omawiane są również kolory dostępne w sprzedaży, sposoby tworzenia diamentowej biżuterii oraz diamentowe ISO.

Certyfikat wystawiony przez renomowane laboratorium gemmologiczne (IGI, GIA, HRD) jest gwarancją jakości zakupu, honorowaną na całym świecie. ATT Investments nie akceptuje certyfikatów wydawanych przez lokalnych rzeczoznawców, ponieważ nie są one równie cenione i honorowane międzynarodowo.

„Ukończenie kursu rzeczoznawcy nie buduje wokół niego odpowiedniej rozpoznawalności, tak istotnej w dobie globalizacji, jaką szczycą się światowe laboratoria gemmologiczne. Poza tym, nawet wytrawny rzeczoznawca, nie będzie niósł za sobą doświadczeń i wiedzy całego laboratorium gemmologicznego” – oceniają eksperci firmy.

Przy zakupie kamienia inwestycyjnego lub diamentowej biżuterii opartej na międzynarodowych certyfikatach, ważne jest zrozumienie, które parametry opisujące kamień mają wpływ na jego wartość.

Są to:

– Carat (masa) – jest to jeden z głównych czynników wpływających na cenę kamienia.

– Cut (szlif) – różne kamienie mają różne formy, co ma znaczenie zwłaszcza podczas tworzenia biżuterii. Istnieje wiele różnych rodzajów szlifu, ale ważna jest także ich jakość. Szlif Excellent jest uznawany za najwyższej jakości.

– Kamienie szlachetne występują w różnorodnych kolorach, ale niektóre z nich zostały wydobyte do wyczerpania zasobów, na przykład kamienie różowe.

– Kamienie o najwyższej czystości są oznaczane jako FL/IF, a także VVS1 i 2 są bardzo czyste. Natomiast parametry I1-3 wskazują na znaczne ilości zanieczyszczeń. Czystość kamienia ma istotny wpływ na jego cenę.

Im lepsze parametry kamienia, tym wyższa wartość diamentu. Certyfikat jest paszportem jakościowym dla diamentu.

Przed zakupem diamentu pamiętaj:

– każdy diament musi mieć certyfikat od uprawnionego instytutu gemmologicznego (HRD, IGI, GIA),

– numer certyfikatu powinien być wygrawerowany zimnym laserem na rondyscie diamentu, przed zakupem należy dokonać weryfikacji pod mikroskopem przy wsparciu pracownika firmy sprzedającej.

Przed sprawdzeniem diamentu zapakowanego w safe pack, należy zweryfikować, czy opakowanie nie zostało naruszone (czerwony pasek sygnalizuje rozszczelnienie).

Każdy certyfikat zawiera mapę diamentu, co oznacza, że nie ma dwóch identycznych kamieni. Certyfikat i diament tworzą unikalną parę.

Skanując QRCode z certyfikatu, możemy sprawdzić dane powiązane z diamentem na stronie laboratorium, które wystawiło certyfikat. Możemy zweryfikować mapę diamentu, zobaczyć zdjęcie diamentu z wygrawerowanym numerem certyfikatu i sprawdzić sam numer certyfikatu.

Należy również unikać diamentów pochodzących z nielegalnych źródeł i upewnić się, że diamenty posiadają certyfikat Kimberley, potwierdzający ich legalne pochodzenie. Diamenty bez certyfikatu nie powinny być dopuszczone do legalnego obrotu, ponieważ mogą być związane z konfliktami zbrojnymi i handlem ludźmi. W przypadku braku certyfikatu, sprzedawca powinien oferować własny certyfikat potwierdzający autentyczność kamienia, jednak takie sytuacje należy omijać.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version