Wiadomości Polska Nauka i technologie TOGETAIR 2024 już trwa – Roberta Metsola i Mark Brzeziński uroczyście otworzyli scenę CLIMATE CARE
Nauka i technologie

TOGETAIR 2024 już trwa – Roberta Metsola i Mark Brzeziński uroczyście otworzyli scenę CLIMATE CARE

TOGETAIR 2024 rozpoczął się w Varso Place w Warszawie, najwyższym budynku w Unii Europejskiej. Otwarcie sceny CLIMATE CARE poprowadził Przemysław Białkowski w towarzystwie Roberty Metsola, przewodniczącej Parlamentu Europejskiego, oraz Marka Brzezińskiego, ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wydarzenie rozpoczęło się od śniadania prasowego na 49. piętrze budynku.

Obejrzyj TOGETAIR 2024 na żywo tutaj

Razem dla klimatu – wystąpienie na scenie CLIMATE CARE

Na tegorocznej edycji V Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, uroczyste otwarcie głównej sceny – CLIMATE CARE, zainaugurowało serię dyskusji, które odbyły się pod przewodnictwem doświadczonego dziennikarza i prezentera Przemysława Białkowskiego. Wzięli w nich udział Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, oraz Mark Brzeziński, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

„Zbudowanie zrównoważonej przyszłości wymaga komunikacji, integracji oraz konstruktywnej dyplomacji. Wymaga skupienia, nie na tym co nas dzieli, ale na rzeczach, które nas łączą, jako sąsiadów i obywateli świata, bo największe zagrożenie dla nas nie zna granic” – podkreślił ideę wydarzenia Mark Brzeziński.

TOGETAIR 2024: OGLĄDAJ NA ŻYWO

Rozpoczął się TOGETAIR 2024 – to już V edycja Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego, która w tym roku odbywa się w prestiżowej przestrzeni Varso Place w Warszawie – najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Do otwarcia sceny CLIMATE CARE prowadzonej dziś przez Przemysława Białkowskiego dołączyli Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego oraz Mark Brzeziński, The Ambassador of the United States to Poland.

„Wierzę, że Europa może zrobić jeszcze więcej, jeśli nadal będziemy działać razem” – zaznaczyła Roberta Metsola.

Scena CLIMATE CARE będzie miejscem wielu inspirujących dyskusji i eksperckich spotkań obok dwóch pozostałych scen tematycznych wydarzenia – BUSINESS CONNECT oraz FUTURE COOPERATION, zarówno dziś, jak i jutro.

TOGETAIR 2024 Press Breakfast with Key Media

Just like in the previous edition, this year’s International Climate Summit was preceded by a press breakfast with key media and esteemed journalists. The meeting was opened by Artur Beck, the producer of the TOGETAIR International Climate Summit:

„Jesteśmy zachwyceni, że tylu partnerów zewnętrznych z nami współpracuje (…) To, co nas wyróżnia i to, o co walczymy, to TOGETAIR w liczbach – zwrócił się do obecnych na śniadaniu prasowym dziennikarzy, prelegentów oraz partnerów. – W ten sposób idea TOGETAIR jest ponad wszelkimi granicami i ponad wszelkimi podziałami. Dziękujemy, że jesteście z nami”.

„Dzięki współpracy z TOGETAIR mamy możliwość zaprezentowania pierwszego w Polsce raportu w tym zakresie. Badanie prowadzone w oparciu o 133 spółki dotyczy startupów działających w obszarze green tech. Prezentacja w ramach panelu będzie okazją do wysłuchania m.in. tego, kto finansuje polskie startupy w tym obszarze, kto jest odbiorcą ich rozwiązań i jakiego rzędu są to przychody” – zaznaczył Michał Bańka.

„Od 2 lat komunikujemy, że współpracujemy z Rolls-Royce jako partnerem projektu SMR. Do tej pory nie mówiliśmy jednak, że 14 grudnia wystąpiliśmy o zasadniczą decyzję rządu w sprawie technologii małych reaktorów jądrowych SMR – zaznaczył. – Otrzymaliśmy pozytywną opinię Ministra Aktywów Państwowych, pana Borysa Budki oraz opinię głównego geologa kraju. Trzecia pozytywna decyzja, na jaką czekaliśmy, to decyzja ABW – ją także udało się uzyskać. Decyzja ta jest absolutnie kluczowa, aby wskazać, że dane przedsięwzięcie ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne kraju (…)”.

Michał Bańka, współzałożyciel Accelpoint sp. z o.o., wziął udział w śniadaniu prasowym, gdzie poruszył kwestie związane z finansowaniem polskich innowacji klimatycznych.

Wyniki pierwszego raportu dotyczącego polskiej branży w tym obszarze zostaną zaprezentowane w ramach jednego z paneli dyskusyjnych, które odbędą się dzisiaj na scenie FUTURE COOPERATION.

Podczas śniadania prasowego Szczepan Ruman, prezes zarządu Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria S.A., ogłosił istotne informacje.

Więcej informacji na temat dostępu do zeroemisyjnej energii w Polsce i perspektyw związanych z rozwojem projektu będzie można usłyszeć w ramach debaty „Czekając na atomową zmianę – wymagania bezpieczeństwa i system regulacyjny dla elektrowni jądrowych”, która odbędzie się dzisiaj na scenie CLIMATE CARE.

Przed prelegentami oraz uczestnikami wydarzenia czekają jeszcze fascynujące debaty. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również inspirujących przemówień oraz dyskusji toczących się przy okrągłych stołach.

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 to dwudniowe wydarzenie, podczas którego odbędzie się ponad trzydzieści debat, dyskusji przy okrągłych stołach oraz inspirujących power speechów. W wydarzeniu udział weźmie dziesiątki polskich i zagranicznych ekspertów. Szczyt odbędzie się w VARSO Place, ul. Chmielna 69/73 w Warszawie, w dniach 22-23 kwietnia.

TOGETAIR 2024 otrzymał prestiżowe patronaty od polskich i zagranicznych instytucji, w tym Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Sejmu RP oraz marszałka Senatu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a także honorowe patronaty ministerstw: Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Przemysłu i Ministerstwa Zdrowia.

Pełną agendę wydarzenia wraz z panelistami można znaleźć na stronie: https://togetair.eu/agenda/.

Obserwuj i oglądaj TOGETAIR 2024 na platformach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube oraz na Money.pl.

Wydarzenie wspierane jest przez wielu partnerów, w tym United Brands, Saint-Gobain, McDonald’s, Robert Bosch, VELUX Polska, Stena Recycling, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Daimler Truck Polska, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Medicover, H&M, Ernst & Young Polska, oraz wiele innych firm i instytucji. Organizatorzy to Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei, a producentem szczytu klimatycznego jest CreativeHarder Group.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version