Aż 94% firm handlujących z odroczonym terminem płatności doświadczyło problemu z przeterminowanymi fakturami, z którymi nie były opłacone na czas. Ponad połowa z tych firm ma faktury przeterminowane o co najmniej 60 dni – wynika z cyklicznego badania Skaner MŚP realizowanego na potrzeby BIG InfoMonitor. Nieuregulowane należności stanowią główny problem dla firm transportowych, handlowych oraz mikro i małych przedsiębiorstw. Opóźnienia w płatnościach nie tylko przeszkadzają w prowadzeniu biznesu i inwestowaniu, ale często wynikają z złych intencji klienta.
Ministerstwo Finansów ogłosiło nowe warunki emisji obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa na maj
Zmiany obejmują oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych 6,05% oraz 2-letnich 6,30% w pierwszym miesięcznym okresie odsetkowym.
Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych wynosić będzie 3,00% w skali roku dla 3-miesięcznych oraz 6,40% dla 3-letnich. Pozostałe obligacje, oprocentowane będą odpowiednio: 6,55% dla 4-letnich oraz 6,80% dla 10-letnich w pierwszym rocznym okresie odsetkowym.
Osoby zainteresowane zakupem obligacji zachęcamy do zapoznania się z nowymi warunkami emisji.
Obligacje rodzinne o terminach 6 i 12 lat dla beneficjentów programu „Rodzina 800 plus” będą miały oprocentowanie na poziomie 6,75% i 7,05% w pierwszym roku.
Marże dla obligacji pozostają atrakcyjne i nie ulegają zmianie.
Oprocentowanie obligacji 1-rocznych i 2-letnich jest zmienne i zależy od stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz niezmiennie atrakcyjnej marży, wynoszącej odpowiednio 0,00% i 0,50% dla instrumentów oferowanych w maju.
Oprocentowanie obligacji 4-letnich i 10-letnich jest ustalane rocznie na podstawie wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz marży w wysokości 1,25% dla obligacji 4-letnich i 1,50% dla obligacji 10-letnich.
Oprocentowanie obligacji rodzinnych pozostaje niezmienione i jest wyliczane zgodnie z zasadami obowiązującymi dla 4- i 10-letnich obligacji, wynosząc odpowiednio 1,75% dla 6-letnich obligacji i 2,00% dla 12-letnich.
Obligacje różnych rodzajów są dostępne do zakupu w oddziałach PKO Banku Polskiego, Punktach Obsługi Klientów Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego oraz w sieci punktów sprzedaży obligacji Banku Polska Kasa Opieki S.A.
Obligacje skarbowe są dostępne przez internet na serwisach www.zakup.obligacjeskarbowe.pl oraz www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe, a także w aplikacji mobilnej PeoPay. Więcej informacji na temat naszej oferty znajdziesz na stronie www.obligacjeskarbowe.pl
W maju utrzymaliśmy atrakcyjne warunki oprocentowania obligacji oszczędnościowych oraz marże w kolejnych okresach odsetkowych, jednocześnie nadal preferując rynek detaliczny nad rynkiem hurtowym.
Nasze obligacje są łatwe w obsłudze i dostępne dla wszystkich. Klient może wybrać termin zapadalności i rodzaj oprocentowania, a po określonym czasie otrzyma swoje oszczędności wraz z odsetkami. Można zacząć oszczędzać już od 100 zł, czyli tyle, ile wynosi nominał jednej obligacji. Można również podzielić oszczędności na różne rodzaje obligacji. Oferujemy różne opcje czasowe i sposoby naliczania odsetek, aby każdy mógł znaleźć opcję dopasowaną do swoich potrzeb.
Jurand Drop, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, wyraził swoje zdanie na temat nowej emisji obligacji skarbowych, która będzie dostępna do nabycia od 25 kwietnia poprzez zamianę.
Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty oszczędnościowych obligacji skarbowych, zapraszamy do odwiedzenia strony Ministerstwa Finansów: https://www.gov.pl/web/finanse/majowa-oferta-oszczednosciowych-obligacji-skarbowych6
Pragniemy zwrócić uwagę, że komunikaty opublikowane na serwisie PAP są prezentowane w niezmienionej formie, zgodnie z treścią dostarczoną przez nadawcę. Nadawca komunikatu odpowiada za jego treść, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl