Biznes i finanse

Rusza plebiscyt na superbohatera w PKP Intercity

Fundacja Nauka. To Lubię we współpracy z PKP Intercity ogłasza inicjatywę „Szlak Akademii Superbohaterów”. Pierwszym krokiem jest plebiscyt na superbohatera, w którym głosy internautów wybiorą wizerunek polskiego naukowca, który będzie ozdabiał jedną z lokomotyw PKP Intercity.

Plebiscyt na wybitnych polskich naukowców

Rozpoczyna się plebiscyt na wybitnych polskich naukowców, który potrwa do 8 maja 2024 roku. Głosowanie odbywa się na stronie www.akademiasuperbohaterow.pl/plebiscyt, gdzie każdy może oddać swój głos na jednego z dziesięciu kandydatów, w tym m.in. Marię Skłodowską-Curie i Ignacego Łukasiewicza. Zwycięzca zostanie ogłoszony 9 maja, a jego wizerunek pojawi się na lokomotywie PKP Intercity. Biografie kandydatów dostępne są na dedykowanej stronie internetowej, aby pomóc internautom w podjęciu decyzji.

„Zachęcam do oddania głosu w plebiscycie Akademii Superbohaterów! Fundacja Nauka. To Lubię stawia na nieszablonowe podejście do popularyzacji nauki, a ten projekt to zdecydowanie jeden z nich. Pozwólcie, że naukowcy staną się przewodnikami w podróży pełnej odkryć. Wybierzcie swojego ulubionego bohatera nauki i dołączcie do nas na Szlaku Akademii Superbohaterów, odkrywając Polskę w zupełnie nowy sposób!” – opowiada o plebiscycie dr Tomasz Rożek, prezes Fundacji Nauka. To Lubię.

Fundacja Nauka. To Lubię wspólnie z PKP Intercity uruchamiają projekt „Szlak Akademii Superbohaterów”. Pierwszym etapem jest plebiscyt na superbohatera, w którym głosy internautów wyłonią wizerunek polskiego naukowca, jaki ozdobi jedną z lokomotyw PKP Intercity. Szczegóły plebiscytu

Z dniem 24 kwietnia rozpoczyna się plebiscyt, który potrwa do 8 maja 2024 roku. W głosowaniu, dostępnym na stronie www.akademiasuperbohaterow.pl/plebiscyt, każdy może oddać swój głos na jednego z dziesięciu wybitnych polskich naukowców. Wśród kandydatów znajdują się takie osobistości jak Maria Skłodowska-Curie czy Ignacy Łukasiewicz. Zwycięzca plebiscytu zostanie ogłoszony 9 maja, a jego wizerunek pojawi się na lokomotywie PKP Intercity, tworząc ruchomą platformę promującą polską naukę. Internautom w podjęciu decyzji pomogą ciekawie opisane biografie kandydatów, dostępne są na stronie internetowej dedykowanej akcji. Lokomotywa oklejona wizerunkiem wybranego superbohatera będzie podróżować po Polsce przez pół roku. Fundacja „Nauka. To Lubię” i PKP Intercity zachęcają do fotografowania lokomotywy i udostępniania zdjęć w mediach społecznościowych z hashtagami #akademiasuperbohaterów i #naukatolubie. Akcja „Szlak Akademii Superbohaterów”

„Chętnie angażujemy się w akcje mówiące o sukcesach polskich naukowców, w tym tych związanych z koleją – mówi Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity. – Szlak Akademii Superbohaterów to z jednej strony przybliżenie dzieciom i młodzieży wybitnych postaci, ale także zachęcenie do wybrania się w podróż naszymi pociągami. Chcemy pokazać, że kolej to fascynujące historie, niezwykłe wynalazki, ciekawe rozwiązania techniczne i przyjemność z podróży”.

Przez pół roku lokomotywa ozdobiona wizerunkiem superbohatera będzie podróżować po Polsce. Fundacja „Nauka. To Lubię” we współpracy z PKP Intercity zachęca do fotografowania lokomotywy i udostępniania zdjęć z hashtagami #akademiasuperbohaterów i #naukatolubie na mediach społecznościowych.

Szlak Akademii Superbohaterów – nowa inicjatywa

W ramach projektu planowane jest przeprowadzenie plebiscytu, stworzenie interaktywnej mapy szlaku Akademii Superbohaterów, emisja filmów edukacyjnych oraz organizacja prelekcji popularnonaukowych na dworcach w całej Polsce.

Zaprezentowana na początku czerwca mapa, wraz z przewodnikiem oferującym propozycje wycieczek, umożliwi odkrywanie miejsc związanych z nauką i polskimi naukowcami. Zarówno mapa, jak i przewodnik, zapewnią elementy edukacyjne i rozrywkowe, doskonałe na rodzinne wyprawy lub szkolne wycieczki.

W letnich miesiącach na kanałach Nauka. To Lubię będą dostępne trzy filmy edukacyjne o polskich kolejach, a we wrześniu odbędą się dwa spotkania z dr. Tomaszem Rożkiem na dworcach kolejowych. Podczas tych wydarzeń będzie można wziąć udział w konkursach i wysłuchać prelekcji.

Przedstawiamy projekt „Szlak Akademii Superbohaterów”, który pozwala odkryć wkład polskich naukowców w rozwój światowej nauki oraz zapewnia atrakcyjną formę spędzenia czasu zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla wszystkich miłośników nauki.

O Fundacji „Nauka. To Lubię”

Fundacja „Nauka. To Lubię” założona i kierowana przez dr. Tomasza Rożka, jest dedykowana edukacji i promocji nauki oraz technologii. Jej celem jest tłumaczenie złożonych zagadnień naukowych w sposób zrozumiały dla wszystkich, organizowanie wydarzeń edukacyjnych oraz publikowanie popularnonaukowych materiałów wideo. Fundacja przyznaje także granty dla młodych, zdolnych naukowców. www.naukatolubie.pl

PKP Intercity jest największym polskim operatorem kolejowym, oferującym połączenia między centrami dużych miast oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju i Europie. Codziennie uruchamia około 400 pociągów, zapewniając wygodne podróżowanie.

Więcej informacji na temat oferty PKP Intercity znajdziesz na stronie www.intercity.pl


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM