Zapraszamy dziennikarzy i nauczycieli na seminarium dotyczące „Wyborów do Parlamentu Europejskiego”, organizowane przez Polską Agencję Prasową. Profesor Jarosław Flis wygłosi wystąpienie, w którym omówi ciekawostki i pułapki związane z tegorocznymi eurowyborami.
Parlament Europejski jest jedynym na świecie ponadnarodowym zgromadzeniem, które jest wybierane w wyborach bezpośrednich. Za niecałe dwa miesiące mieszkańcy państw członkowskich wybiorą swoich przedstawicieli na kolejną kadencję europarlamentu. Polacy udadzą się do urn w niedzielę, 9 czerwca, aby zdecydować o obsadzie 53 mandatów przypadających naszemu krajowi.
Chcesz dowiedzieć się, co dzieje się po wyborach, jak wyglądają procedury podziału mandatów i jaki układ sił w nowym PE jest możliwy? Weź udział w seminarium organizowanym przez PAP, gdzie uzyskasz odpowiedzi na te pytania.
Kiedy?
9 maja, godz. 9.00 – 12.30
9 maja, godz. 12.30 – 16.00
15 maja, godz. 9.00 – 12.30
15 maja, godz. 12.30 – 16.00
Gdzie?
Siedziba Polskiej Agencji Prasowej, ul. Bracka 6/8, Warszawa
Co planujemy?
- Specyfika eurowyborów: zasady, podział mandatów, układ sił – prof. Jarosław Flis, Uniwersytet Jagielloński
- Rola i znaczenie Parlamentu Europejskiego, czyli dlaczego wybory europejskie są ważne – Piotr Kaczyński, Fundacja Geremka
- Narzędzia i źródła danych na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego – Łukasz Kempara, Mateusz Kicka i Bartosz Ochapski, attache Parlamentu Europejskiego Lunch
Dla kogo?
Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl