– Redukcja zapotrzebowania na tradycyjny węgiel o 3234 ton oraz emisji CO2 o 8409 ton przyczyniła się do zmniejszenia zużycia wody o 40%.
– Spółka zwiększyła inwestycje w ochronę środowiska do 70 milionów RMB.
– Shanghai Electric nadal jest liderem w ekologicznych technologiach, osiągając kolejne przełomy w dziedzinie niskoemisyjnych innowacji technologicznych, a inwestycje w badania i rozwój osiągnęły rekordowy poziom od pięciu lat.
29 kwietnia 2024 r. – Koncern Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) opublikował raport dotyczący działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, prezentujący technologiczne sukcesy spółki w obszarach urządzeń energetycznych, urządzeń przemysłowych i zintegrowanych usług. Raport przedstawia najnowsze inicjatywy podejmowane w ciągu minionego roku, które wspierają ekologiczną, niskoemisyjną transformację w krajach takich jak Chiny, Pakistan i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jest to już ósma publikacja raportu, która rozpoczęła się w 2016 roku.
„Priorytetem Shanghai Electric są innowacje w zakresie proekologicznych technologii, przyspieszenie rozwoju niskoemisyjnego przy jednoczesnym skupieniu się na ekoinwestycjach w ramach podejmowanych działań zmierzających do wzmocnienia roli, jaką odgrywamy w rozwiązywaniu ogólnoświatowych problemów klimatycznych. Miniony rok pozwolił nam rozszerzyć współpracę w zakresie ekologicznych projektów obejmujących transport, energię i infrastrukturę, pomagając pobudzić wzrost gospodarczy przy minimalnym wpływie na środowisko. W 2023 r. kontynuowaliśmy działania wspierające Agendę ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, promując międzynarodową wymianę w sprawie kryzysu klimatycznego poprzez wspieranie COP28 i wnosząc rzeczywisty wkład w dekarbonizację” – powiedział Wu Lei, prezes Shanghai Electric.
Znaczący krok w kierunku zrównoważonego rozwoju stymulowany innowacjami technologicznymi
W ubiegłym roku koncern Shanghai Electric zwiększył inwestycje w rozwój nowych technologii i produktów związanych z dekarbonizacją i ochroną klimatu na całym świecie. Wydatki na badania i rozwój wyniosły 5,381 mld RMB, co stanowiło największą kwotę w ciągu ostatnich pięciu lat. Nowe inicjatywy, takie jak technologia heterojonkowa (HJT) i moduły dwupłaszczyznowe typu N, poszerzyły ofertę produktów solarnych firmy, a udział inwestycji w badania i rozwój wzrósł do 33,5%. Wprowadzenie na rynek nowych produktów, takich jak morska turbina wiatrowa o mocy 16 MW zasilana przez platformę Poseidon, kontenerowy system magazynowania energii w przepływie cieczy wanadowej o mocy 500 kW i elektrolizer alkaliczny 2000 Nm3/H, przyczyniło się do rozwoju technologicznego Shanghai Electric. Działania badawczo-rozwojowe zaowocowały 2931 patentami.
„Rok 2023 był dla Shanghai Electric okresem innowacji. Wychodzimy z założenia, że technologia jest główną siłą napędową naszej działalności, dlatego konsekwentnie wzmacniamy silną pozycję w branży ekologicznych źródeł energii, koncentrując się na rozwoju sprzętu energetycznego, urządzeń przemysłowych i zintegrowanych usług w celu promowania transformacji i modernizacji przemysłu” – powiedział Liu Ping, prezes Shanghai Electric.
W 2023 r. firma Shanghai Electric wykorzystała swoją unikalną wiedzę i doświadczenie, aby wprowadzić ekologiczne rozwiązania dla przedsiębiorstw energetycznych i przemysłowych na całym świecie. Dzięki udziałowi w budowie pierwszej elektrowni jądrowej czwartej generacji i ultranadkrytycznego generatora węglowego, firma ustanowiła światowy rekord niskiego zużycia węgla. Dodatkowo, pionierski projekt pływającego systemu integracji elektrowni wiatrowych, który został ukończony w tym roku, umożliwił ekologiczną transformację w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Pakistanie, Serbii, Malezji, Wielkiej Brytanii, Uzbekistanie i innych krajach.
Firma Shanghai Electric kontynuowała swoją misję promowania niskoemisyjnej i proekologicznej transformacji oraz rozwoju, oferując innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonej energetyki na całym świecie. Jej zaangażowanie w projekty ekologicznych elektrowni w różnych krajach, takich jak Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Pakistan, Serbia, Malezja, Wielka Brytania i Uzbekistan, przyczyniło się do globalnego rozwoju zrównoważonej energetyki.
Zróżnicowane możliwości rozwoju zawodowego są kluczowe dla rozwoju kariery pracowników. Shanghai Electric aktywnie wspiera rozwój swojego personelu poprzez programy szkoleniowe i podnoszenia kwalifikacji, promując otwartą kulturę i adaptację do zmieniającego się środowiska globalnego.
Spółka Shanghai Electric konsekwentnie inwestuje w rozwój swojego personelu, oferując seminaria, programy szkoleniowe i działania mające na celu zwiększenie świadomości w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Dzięki temu pracownicy mają możliwość poszerzania umiejętności i zwiększania swoich szans na zatrudnienie, co przyczynia się do budowania silnej i wydajnej siły roboczej.
Promowanie rozwoju społeczności i poprawa miejscowych warunków życia jest priorytetem Shanghai Electric. Firma zainwestowała 30,433 mld RMB we wsparcie budownictwa wiejskiego w Chinach do roku 2023, a darowizny przekazane przez spółkę i jej podmioty zależne w celu poprawy miejscowej infrastruktury i źródeł utrzymania wyniosły 5,088 mln RMB.
W Dubaju, Shanghai Electric współpracuje z lokalnymi społecznościami nad opracowaniem systemu zarządzania kwestiami BHP i ochrony środowiska w celu poprawy stanu środowiska naturalnego i bioróżnorodności na obszarach w pobliżu parku solarnego Mohammed bin Rashid Al Maktoum, co pokazuje zaangażowanie firmy w poprawę warunków życia lokalnej społeczności.
Firma Thar Energy Limited wspiera społeczności zamieszkujące tereny w pobliżu zintegrowanej kopalni węgla i projektu energetycznego Thar w Pakistanie poprzez dostarczenie klimatyzatorów, komputerów oraz budowę 10-tysięcznego mobilnego szpitala. Dodatkowo, z okazji święta Eid al-Fitr w 2024 r. firma podarowała żywność i warzywa sąsiednim wioskom w ramach inicjatywy promującej wielokulturowość i łączenie lokalnych społeczności.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat raportu, odwiedź stronę: https://www.shanghai-electric.com/listed_en/upload/resources/file/2024/04/28//101437.pdf
Źródło: pap-mediaroom.pl