Wiadomości Polska Zdrowie i styl życia Teksański Instytut Arytmii Serca przy Centrum Medycznym St. David`s gospodarzem międzynarodowej konferencji poświęconej zaburzeniom rytmu serca w złożonej postaci
Zdrowie i styl życia

Teksański Instytut Arytmii Serca przy Centrum Medycznym St. David`s gospodarzem międzynarodowej konferencji poświęconej zaburzeniom rytmu serca w złożonej postaci

Sezon na truskawki właśnie się rozpoczął, co cieszy wszystkich miłośników tego ulubionego owocu Polaków. Ostatnio zauważalny jest wzrost popularności truskawek, a mimo to ceny pierwszych owoców nie różnią się znacząco od ubiegłego roku. Dlaczego truskawki są uznawane za polskie superowoce? Co sprawia, że owoce krajowe są zawsze smaczniejsze i zdrowsze od importowanych? Dowiedz się więcej!

W dniach 18-19 kwietnia 2024 roku odbyło się siódme międzynarodowe sympozjum EPLive 2024, poświęcone zaburzeniom rytmu serca w złożonej postaci, zorganizowane przez Teksański Instytut Arytmii Serca (TCAI) przy Centrum Medycznym St. David’s w Austin, Teksas. Wydarzenie zgromadziło 1000 zarejestrowanych uczestników z różnych krajów, takich jak Argentyna, Włochy i Japonia, a ponad 250 osób miało okazję uczestniczyć w nim osobiście.

W grupie uczestników znajdowali się specjaliści z dziedziny kardiologii elektrofizjologicznej oraz stażyści i kardiolodzy ogólni, zainteresowani leczeniem skomplikowanych zaburzeń rytmu serca. Głównym elementem szkolenia było omówienie i analiza przypadków przesyłanych na żywo z Centrum Elektrofizjologii w Centrum Medycznym St. David’s, wiodącym ośrodku elektrofizjologii robotycznej w Ameryce Północnej.

Podczas EPLive 2024 omówiono przypadki związane z komercyjnie zatwierdzonymi systemami ablacji pulsacyjnym polem elektrycznym (PFA), które są największym przełomem w dziedzinie elektrofizjologii (EP) od długiego czasu. Pierwszy przypadek zastosowania PFA w Stanach Zjednoczonych został przeprowadzony na początku tego roku przez lekarzy z TCAI. PFA polega na generowaniu impulsów elektrycznych o wysokiej częstotliwości i kierowaniu ich do obszarów mięśnia sercowego odpowiedzialnych za nieregularne rytmy serca, bez konieczności stosowania nadmiernego ciepła lub zimna. Dzięki podejściu nietermicznemu można uniknąć uszkodzenia otaczających tkanek, co przekłada się na lepsze wyniki leczenia pacjentów.

„Praktyczny aspekt EPLive – prezentowanie na żywo obecnym i aspirującym specjalistom z dziedziny elektrofizjologii przypadków analizowanych przez wiodących światowych ekspertów w różnych warunkach z wykorzystaniem nowej technologii – jest powodem, dla którego tak ważne jest zorganizowanie tej dwudniowej konferencji – mówi dr Andrea Natale, członek Stowarzyszenia Zaburzeń Rytmu Serca, Amerykańskiego Kolegium Kardiologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, kardiolog elektrofizjolog i dyrektor medyczny TCAI oraz dyrektor wydarzenia EPLive. – Poprzez EPLive pragniemy pozytywnie wpływać na życie pacjentów z całego świata”.

Prócz delegatów z TCAI, w wydarzeniu uczestniczyli pracownicy czołowych ośrodków na całym świecie, w tym: Albert Einstein College of Medicine (Nowy Jork), Cleveland Clinic, Houston Methodist, Kansas City Heart Rhythm Institute, Massachusetts General, Monzino Heart Center (Włochy), St. Bernard’s Heart and Vascular Center (Arkansas), UCLA Health, University of Chicago Medicine, UC Health Center (Kolorado), University of Pennsylvania i University of Texas Southwestern Medical Center.

W trakcie EPLive wystąpili lekarze z TCAI, w tym dr Natale oraz współdyrektor wydarzenia, dr Amin Al-Ahmad, dr John Allison, dr Weeranun Bode, dr David Burkhardt, dr Robert Canby, dr Joseph Gallinghouse, dr Rodney Horton, dr Patrick Hranitzky i dr David Kessler.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version