Wiadomości Polska Biznes i finanse Firma Rimi prowadzi zrównoważoną transformację łańcucha dostaw dzięki plastikowym pojemnikom wielokrotnego użytku (PPWU) IFCO stosowanym w imporcie owoców i warzyw oraz przepływach krajowych w państwach bałtyckich
Biznes i finanse

Firma Rimi prowadzi zrównoważoną transformację łańcucha dostaw dzięki plastikowym pojemnikom wielokrotnego użytku (PPWU) IFCO stosowanym w imporcie owoców i warzyw oraz przepływach krajowych w państwach bałtyckich

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiedziało, że projekt tzw. ustawy odległościowej ma doprowadzić do rzeczywistego odblokowania energetyki wiatrowej na lądzie w Polsce – powiedział radca prawny Piotr Ciepiela, specjalista od prawa energetycznego z kancelarii Baker McKenzie, który uczestniczył w debacie „Energetyka wiatrowa w Polsce” na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

IFCO nawiązało współpracę z firmą Rimi, aby dostarczać rozwiązania opakowań wielokrotnego użytku, co pozwala Rimi być pionierem zrównoważonych praktyk w bałtyckim sektorze spożywczym świeżych owoców i warzyw.

Rimi ogłosił strategiczną współpracę z globalnym liderem w zakresie PPWU do świeżej żywności, IFCO, w celu wprowadzenia zrównoważonych zmian w sektorze świeżych artykułów spożywczych w regionie bałtyckim. Partnerstwo ma na celu opracowanie innowacyjnych rozwiązań, które znacząco zmniejszą wpływ na środowisko, minimalizując odpady i emisje CO2 w całym łańcuchu dostaw.

W ramach współpracy firma Rimi będzie korzystała z pojemników wielokrotnego użytku IFCO, co nie tylko wzmocni zaangażowanie firmy w odpowiedzialność środowiskową, ale także zwiększy wydajność operacyjną poprzez usprawnienie logistyki i obniżenie kosztów operacyjnych.

„Jesteśmy dumni, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Rimi i ustanowiliśmy nowy standard zrównoważonego rozwoju w sektorze świeżych produktów spożywczych w krajach bałtyckich. Dzięki tej współpracy możemy stymulować pozytywne zmiany i wyznaczyć drogę do bardziej ekologicznego łańcucha dostaw w regionie” – twierdzi Daniel Schellenberg, wiceprezes IFCO na regiony Europy Środkowo-Wschodniej oraz Austrii, Czech i Węgier.

IFCO i Rimi współpracują, aby przyczynić się do ochrony środowiska i generować korzyści biznesowe.

Rimi zrezygnowało z kartonowych pudełek na rzecz plastikowych pojemników wielokrotnego użytku IFCO, co pozwoliło na uproszczenie procesu logistycznego i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Ten krok pozwolił na unifikację procesu logistycznego i przyniósł dodatkowe korzyści środowiskowe i operacyjne dzięki wykorzystaniu składanych konstrukcji skrzynek IFCO.

„Partnerstwo z IFCO pozwoli nam zredukować emisje CO2 o około 3500 ton rocznie, co potwierdza wymierne korzyści środowiskowe wynikające z naszej współpracy. Ponadto przejście na zrównoważone opakowania oznacza, że zabezpieczamy naszą działalność na przyszłość, już teraz dostosowując się do przyszłych przepisów PPWR UE” – wyjaśnia Zanda Sadre, dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej i komunikacji Rimi Baltic.

Zwiększenie wydajności logistyki dzięki PPWU IFCO

PPWU IFCO usprawnia procesy logistyczne i standaryzuje typy skrzynek w całym łańcuchu dostaw, co prowadzi do poprawy wydajności i zmniejszenia ilości odpadów. Dzięki temu eliminowana jest konieczność zarządzania indywidualnymi flotami skrzynek z lokalnymi plantatorami. Przejście na skrzynki IFCO przyczyni się do zwiększenia ogólnej efektywności, co zapewni bardziej usprawniony i zrównoważony przepływ produktów z gospodarstw rolnych na półki sklepowe.

Wprowadzenie PPWU IFCO przyczynia się do zwiększenia wydajności logistyki i standaryzacji typów skrzynek w całym łańcuchu dostaw. Dzięki temu procesy logistyczne stają się bardziej efektywne, a ilość odpadów zostaje zmniejszona. Dodatkowo, eliminuje się potrzebę zarządzania indywidualnymi flotami skrzynek z lokalnymi plantatorami, co przyczynia się do bardziej zrównoważonego i usprawnionego przepływu produktów z gospodarstw rolnych na półki sklepowe.

Rimi wprowadza holistyczne podejście poprzez korzystanie z skrzynek IFCO w przepływach importowych i eksportowych, co umacnia jego pozycję lidera w branży. Firma staje się pierwszym sprzedawcą detalicznym w krajach bałtyckich, który przyjął PPWU dla obu typów przepływów. Ta strategiczna decyzja podkreśla pionierską rolę firmy Rimi w promowaniu zrównoważonego rozwoju w sektorze świeżych produktów spożywczych w regionie.

Przejście na PPWU w skali międzynarodowej przynosi korzyści w postaci zwiększonej wydajności operacyjnej i przejrzystości proceduralnej, co znacznie upraszcza procesy logistyczne. Jest to krok w kierunku bardziej efektywnych i zrównoważonych praktyk w zakresie logistyki i dystrybucji.

Rimi Baltic to wiodący detalista spożywczy w krajach bałtyckich, oferujący cztery popularne sieci sklepów: Rimi Hyper, Rimi Super, Rimi Mini i Rimi Express. Od 2020 roku firma prowadzi również sklep internetowy we wszystkich trzech krajach bałtyckich. Zatrudnia ponad 12 000 osób i jej misją jest kreowanie przyszłościowych doświadczeń zakupowych oraz wspieranie zdrowych i zrównoważonych wyborów poprawiających jakość życia społeczeństwa. Spółką macierzystą Rimi Baltic jest szwedzkie przedsiębiorstwo ICA Gruppen. Więcej informacji: www.rimibaltic.com.

IFCO to globalny lider w dziedzinie wielokrotnego użytku opakowań do świeżej żywności, działający w ponad 50 krajach. Posiadając pulę ponad 380 milionów PPWU na całym świecie, IFCO usprawnia dostawę świeżych produktów, takich jak owoce, warzywa, mięso, ryby, jaja i chleb, od producentów do detalicznych sprzedawców artykułów spożywczych. Rozwiązania opakowaniowe IFCO pomagają zwiększyć efektywność łańcucha dostaw żywności, chroniąc jej świeżość i jakość, a jednocześnie ograniczając koszty, marnotrawstwo żywności i wpływ na środowisko w porównaniu z opakowaniami jednorazowymi.

Dowiedz się więcej na stronie www.ifco.com | Śledź nas na LinkedIn @IFCO SYSTEMS


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version