Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo MFiPR: Minister K. Pełczyńska-Nałęcz na spotkaniu ministrów V4+7 w Pradze (komunikat)
Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Minister K. Pełczyńska-Nałęcz na spotkaniu ministrów V4+7 w Pradze (komunikat)

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłasza udział ministra Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz w nieformalnym spotkaniu ministrów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) odpowiedzialnych za politykę spójności, które odbędzie się we wtorek w Pradze. W spotkaniu wezmą udział również ministrowie z Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji i państw bałtyckich, a także zostanie podpisana Wspólna Deklaracja w sprawie polityki spójności i jej roli w rozwoju Unii Europejskiej.

Ministrowie będą również dyskutować nad przyszłością polityki spójności, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Unii Europejskiej. Minister Pełczyńska-Nałęcz będzie reprezentować Polskę na tym ważnym spotkaniu, które ma na celu ustalenie wspólnych celów i kierunków działań w zakresie polityki spójności.

Spotkanie odbędzie się w formule V4+7, co oznacza, że oprócz ministrów Czech, Polski, Słowacji i Węgier, wezmą w nim udział także przedstawiciele rządów Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowenii. W dyskusji na temat przyszłości polityki spójności po 2027 r. weźmie także udział komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira.

Projekt wspólnej deklaracji w sprawie polityki spójności został zapoczątkowany przez Czechy, które pełnią roczne przewodnictwo V4 do lipca 2024 r. Czechy zaprosiły 11 państw członkowskich, w tym państwa Grupy Wyszehradzkiej, Rumunię, Bułgarię, Słowenię, Chorwację oraz państwa bałtyckie, do podpisania deklaracji.

Podczas wizyty w Pradze minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotka się z Ministrem Spójności i Rozwoju Regionalnego Słowenii Aleksandrem Jevšekiem oraz Ministrem Inwestycji, Rozwoju Regionalnego i Informatyzacji Słowacji Richardem Rašim. Omawiane będą kwestie związane z przyszłością polityki spójności po 2027 roku oraz nadchodząca półroczna prezydencja Polski w Radzie UE, która rozpocznie się 1 stycznia 2025 roku.

Przedstawione komunikaty na stronie serwisu PAP nie podlegają żadnym zmianom treściowym dokonywanym przez PAP SA i są publikowane w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca ponosi pełną odpowiedzialność za treść komunikatu, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version