Polityka i społeczeństwo

Film `Putin`, w reżyserii Patryka Vegi, zrealizowany z wykorzystaniem AI sprzedaje się na całym świecie w atmosferze ogromnego zainteresowania przywódcą Rosji


„Putin,” film Patryka Vegi, który stanowi reinterpretację życia rosyjskiego lidera, zdobył uznanie niemieckiego dystrybutora i firmy sprzedaży Kinostar.

Przy użyciu technologii CGI i sztucznej inteligencji, obraz ukazuje Władimira Putina jako bezlitosnego gangstera i przerażonego starca.

Film przyciąga ogromną uwagę dystrybutorów zarówno z obu stron Atlantyku, jak i z Azji. „Putin” został sprzedany TriCoast na rynek USA i Kanady, gdzie ma trafić do kin 27 września.

Tej jesieni film Kinostar będzie dostępny w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Take 1 zakupił prawa do dystrybucji filmu w Danii, Szwecji i Norwegii, a 77 zajmie się dystrybucją w Polsce, a Film UA w Ukrainie.

„Putina” został zakupiony przez Continental Film dla Czech i Słowacji. Özen Film wyda film w Turcji, a w Azji prawa do niego nabyła Noori Pictures na rynek Korei Południowej, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Malezji, Brunei, Singapuru, Wietnamu, Kambodży, Laosu i Mjanmy. Natomiast dystrybucją w Tajwanie, Hongkongu i Makau zajmuje się A Really Happy Film.

Pierwszym międzynarodowym filmem Patryka Vegi, jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, jest produkcja o budżecie 14 milionów dolarów.

„Putin” opowiada historię życia lidera od dzieciństwa aż po jego wybór na prezydenta Rosji, obejmując wiele ważnych wydarzeń z jego kadencji, takich jak wojna w Czeczenii, ataki terrorystyczne i konflikt na Ukrainie.

„W trakcie zdjęć, międzynarodowy zasięg wpływu Putina stał się niewątpliwie jasny” – powiedział Vega, który posługuje się także pseudonimem Besaleel. „Nie ważne czy rozmawiam z dystrybutorami w krajach takich jak Indie i Brazylia, które są elektryzowane perspektywą stworzenia waluty przeciwstawnej dolarowi, czy w Korei Południowej, dla której film jest szczególnie poruszający ze względu na napięcia z Koreą Północną, odpowiedź jest taka sama. Nawet w Afryce ludzie łączą się głęboko z filmem w obliczu obaw o głód spowodowany embargiem na zboże”.

Nowy film Patryka Vegi, „Putin”, który przedstawia Władimira Putina jako bezwzględnego gangstera i przerażonego starca, przyciągnął uwagę dystrybutorów na całym świecie. TriCoast wyda film w USA i Kanadzie, Kinostar w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Irlandii, a Take 1 nabył prawa do dystrybucji filmu w Danii, Szwecji i Norwegii.

Continental Film zakupił „Putina” dla Czech i Słowacji, a Özen Film wyda go w Turcji. W Azji prawa do filmu nabyły Noori Pictures na rynek Korei Południowej, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Malezji, Brunei, Singapuru, Wietnamu, Kambodży, Laosu i Mjanmy, a A Really Happy Film zajmuje się dystrybucją w Tajwanie, Hongkongu i Makau. Film o budżecie 14 milionów dolarów jest pierwszą międzynarodową produkcją Patryka Vegi, jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów.

Podkreślając, że „narracja Putina jest globalna”, Vega powiedział, że „Putin” to „nie tylko film – to odpowiedź na globalne dążenie do zrozumienia motywów i działań jednej z najbardziej enigmatycznych postaci we współczesnej polityce. Naszym celem przy tej produkcji jest wyposażenie widzów w wiedzę, która pomoże zredukować wszechobecny strach i niepewność, które definiują nasze czasy”.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM