W ciągu lat 1994-2003 liczba dzieci cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową (mania, depresja) wzrosła aż czterdziestokrotnie [1], podczas gdy liczba dzieci z diagnozą ADHD wzrosła o niemal 800% [2]. Ten okres charakteryzował się dynamicznym rozwojem mediów elektronicznych, internetu, komputerów i smartfonów, co skutkowało coraz częstszym i dłuższym czasem spędzanym przez najmłodszych przed ekranem. Czy istnieje związek między tymi dwoma trendami?
PEKIN, 11 lipca 2024 r. /PRNewswire/ — POWERCHINA niedawno zorganizowała ceremonię wmurowania kamienia węgielnego pod budowę piłkarskiego Stadionu Narodowego Serbii w Belgradzie. Inwestycja ta ma na celu wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego w regionie. Firma aktywnie angażuje się w rozwój infrastruktury komunikacyjnej w Serbii, jednocześnie skupiając się na działaniach zgodnych z zasadami ESG (środowiskowymi, społecznymi i ładem korporacyjnym).
Projekt „Serbian National Football Stadium and Exhibition EXPO Belgrade 2027” ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Serbii. Obiekt, składający się z stadionu piłkarskiego i kompleksu wystawienniczego, będzie zlokalizowany w południowo-zachodniej części Belgradu. Będzie to miejsce organizacji Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w piłce nożnej, co ma potencjał napędzenia rozwoju gospodarczego w regionie. Ponadto, kompleks Kongresowo-Wystawienniczy będzie jednym z największych obiektów targowych w Europie Południowo-Wschodniej, a w jego ramach odbędą się targi EXPO 2027. Obiekt, mogący pomieścić niemal 100 tysięcy osób, stanie się nową atrakcją Belgradu, co korzystnie wpłynie na wizerunek miasta i przyczyni się do lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego.
W trakcie ceremonii prezydent Serbii Aleksandar Vučić podzielił się swoją wizją i oczekiwaniami dotyczącymi inwestycji. Zapowiedział, że za dwa i pół roku Serbia otworzy jeden z najpiękniejszych stadionów w Europie, a nawet na świecie, który będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Serbii. Prezydent podziękował przyjaciołom z Chin za ich wsparcie rozwoju Serbii i wyraził nadzieję na owocną współpracę przy realizacji tej wielkiej inwestycji.
POWERCHINA zatrudniła blisko stu lokalnych talentów i stworzyła niemal tysiąc miejsc pracy. Obecnie zespół Spółki w Serbii liczy 930 pracowników, z czego 600 pochodzi z różnych krajów na całym świecie. Według Gordan, serbskiej inżynierki pracującej w POWERCHINA od 2021 r.:
„Wejście do rodziny POWERCHINA dla wielu z nas okazało się szansą na rozwój i postęp. Zaprzyjaźniłam się tu z wieloma podobnie myślącymi osobami, a z Chińczykami współpracuje mi się bardzo dobrze. W przyszłości chcę wykorzystać moje umiejętności i wiedzę w działaniach na rzecz rozwoju mojego rodzinnego miasta”.
POWERCHINA realizuje inwestycje w dziedzinie nowej energetyki w Serbii, takie jak elektrownia fotowoltaiczna w Saraorci, która ma wyprodukować ponad 16 mln KWh ekologicznej energii rocznie. To wystarczy na potrzeby 2,5 tys. gospodarstw domowych i ograniczy emisję CO2 o 16 tys. ton. Podłączenie do sieci ma nastąpić do końca maja tego roku.
W Vetrozelenie POWERCHINA zainstaluje największą w Serbii elektrownię wiatrową o mocy 300 MW. Ta inwestycja pomoże Serbii osiągnąć neutralność węglową do 2050 r., stanowiąc ważny krok w kierunku zrównoważonej energetyki.
Dodatkowo, POWERCHINA przekazała darowiznę w wysokości 10 tys. euro na odnowienie wyposażenia szkolnego oraz zakup 2 tys. euro na nowe oświetlenie dla szkoły podstawowej w Belgradzie. Ponadto, firma finansuje bezpłatne badania dla mieszkańców lokalnej społeczności.
Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl