Wiadomości Polska Biznes i finanse teamLab Planets TOKIO wyróżniony w rankingu GUINNESS WORLD RECORDSandtrade; jako najczęściej odwiedzane muzeum (kolektyw poświęcony jednemu rodzajowi sztuki) na świecie. Otwarcie ogromnej nowej przestrzeni `Athletics Forest` planowane na początek 2025
Biznes i finanse

teamLab Planets TOKIO wyróżniony w rankingu GUINNESS WORLD RECORDSandtrade; jako najczęściej odwiedzane muzeum (kolektyw poświęcony jednemu rodzajowi sztuki) na świecie. Otwarcie ogromnej nowej przestrzeni `Athletics Forest` planowane na początek 2025

W ciągu roku od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r. teamLab Planets zostało odwiedzone przez imponującą liczbę 2 504 264 turystów, co czyni to muzeum najczęściej odwiedzanym obiektem poświęconym jednemu artyście na całym świecie.

teamLab Planets TOKYO DMM w Toyosu, Tokio, odwiedziła imponująca liczba 2 504 264 turystów w okresie od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r., co pozwoliło mu zdobyć miejsce w KSIĘDZE REKORDÓW GUINESSA jako najchętniej odwiedzane muzeum (kolektyw poświęcony jednemu rodzajowi sztuki) na świecie.

Więcej informacji oraz multimedia można znaleźć w pełnej treści informacji prasowej pod tym adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20240709034462/pl/

W ciągu roku 2023 obiekt teamLab Planets odwiedziło 2 412 495 turystów (*1), co stanowi imponujący wynik w porównaniu z innymi muzeami na całym świecie, takimi jak Muzeum Van Gogha w Amsterdamie (1 686 766 odwiedzających) czy Muzeum Picassa w Barcelonie (1 047 094 odwiedzających), jak wynika z ankiety „The Art Newspaper Visitor Figures 2023” (*2).

teamLab Planets zajęło 5. miejsce w rankingu Google pt. „Rok 2023 w wyszukiwarce” w kategorii „najpopularniejszych muzeów świata”, tuż za Luwrem w Paryżu, Muzeum Brytyjskim w Londynie, Musée d’Orsay w Paryżu i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie (*3).

Muzeum teamLab Borderless: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM w Odaiba (Tokio) zostało wyróżnione drugim miejscem w KSIĘDZE REKORDÓW GUINESSA za przyciągnięcie 2 198 284 odwiedzających w 2019 roku (*4).

W 2025 roku teamLab Planets otworzy nową ogromną przestrzeń, która będzie zawierać kreatywną strefę „Athletics Forest”, projekt edukacyjny „Future Park” i przestrzeń „Catching and Collecting Forest”. Dodatkowo, planowane jest dodanie ponad 10 nowych instalacji artystycznych, które wzbogacą doświadczenie zwiedzania tego miejsca.

ROZBUDOWA TEAMLAB PLANETS NA POCZĄTKU 2025 R.

W 2025 r. teamLab Planets przeprowadzi rozbudowę, która obejmie nowe rozległe przestrzenie, w tym „Athletics Forest”, „Future Park” oraz „Catching and Collecting Forest”. Ponadto, planowane jest dodanie ponad 10 nowych instalacji artystycznych, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce.

ATHLETICS FOREST

Athletics Forest to innowacyjna przestrzeń inspirowana światem sportu, stworzona z myślą o interpretacji ludzkiego ciała oraz jego trójwymiarowej natury. Odwiedzający mają możliwość całkowitego zanurzenia się w kompleksowym i pełnym fizycznych wyzwań świecie interaktywnych trójwymiarowych doświadczeń.

„Ludzie postrzegają świat z perspektywy własnego ciała i ich myśli również dyktuje ciało. Poruszając się po złożonym, trójwymiarowym świecie we własnym ciele, fizycznie postrzegamy ów świat z perspektywy trzech wymiarów i nasze myśli również zyskują trójwymiarowy aspekt. Przedsięwzięcie „Athletics Forest” zrodziło się z nadziei, że uda nam się wspomóc trójwymiarowe rozpatrywanie rzeczywistości, aby wznieść nasz sposób myślenia na wyższy poziom. Wyobraźnia przestrzenna kojarzy się z innowacyjnością i kreatywnością. Wychowałem się na wsi i bawiłem się w górach, lecz w dzisiejszym społeczeństwie i szkołach ciało nie doświadcza tak wiele ruchu. Myślę, że w miastach zbyt często mamy do czynienia z informacjami w płaskim wymiarze, w postaci książek, telewizji czy ekranów smartfonów. To dlatego stworzyliśmy trójwymiarową przestrzeń stanowiącą nie lada wyzwanie dla ciała. Jest to przestrzeń umożliwiająca doświadczenie sztuki za pomocą ciała” – założyciel teamLab, Toshiyuki Inoko

Więcej informacji na temat koncepcji przestrzeni Athletics Forest znajdziesz tutaj: https://www.teamlab.art/concept/athletics-forest/ 

O PARKU PRZYSZŁOŚCI

Projekt „Future Park” to innowacyjna inicjatywa edukacyjna, która promuje współpracę i współtworzenie. Ten park rozrywki umożliwia odwiedzającym cieszenie się atrakcjami w otoczeniu innych osób.

Sztuka staje się żywa, gdy ludzie łączą siły, by wspólnie coś stworzyć. Współtworząc nowe pomysły, sztuka może ciągle się rozwijać.

Aby dowiedzieć się więcej na temat koncepcji projektu Future Park, odwiedź stronę: https://www.teamlab.art/concept/future-park/ 

CATCHING AND COLLECTING FOREST

„Catching and Collecting Forest” to nowa przestrzeń edukacyjna oparta na koncepcji „Catch, Study, Release”, która pozwala odkrywać świat za pomocą własnego ciała. Odwiedzający korzystają ze swoich smartfonów, aby chwytać różnorodne istoty, analizować je i tworzyć własne zbiory.

Obserwując zwierzęta w ruchu, użytkownik może wykorzystać Strzałę Wiedzy, aby zatrzymać je w obiektywie telefonu i przenieść do wirtualnej kolekcji. Następnie, przesuwając zwierzę w odpowiednią stronę na ekranie, można je przywrócić do swojej rzeczywistej lokalizacji.

„Fizyczne poznawanie świata z innymi osobami, odkrywanie i chwytanie jego poszczególnych elementów, a następnie poszerzanie horyzontów na podstawie uchwyconych obiektów. Na tym właśnie polegała nauka przez lata historii ludzkości. Dla człowieka chwytanie i gromadzenie to dobra zabawa, dzięki której jednocześnie może się on uczyć. Stanowi to również nieodłączny element życia” – założyciel teamLab, Toshiyuki Inoko

Więcej informacji na temat koncepcji przestrzeni Catching and Collecting Forest można znaleźć tutaj.

Dane dotyczące teamLab Planets

Według corocznego rankingu haseł najczęściej wyszukiwanych w Google pt. „Rok 2023 w wyszukiwarce” obiekt teamLab Planets zajął 5. miejsce w kategorii najpopularniejszych muzeów świata (*3). teamLab Planets to jedyne japońskie muzeum, które znalazło się w rankingu, a także zostało okrzyknięte najpopularniejszą atrakcją turystyczną Tokio przez dwa lata z rzędu przez platformę Honichi Lab (Visit Japan Lab) w „Rankingu popularnych atrakcji turystycznych wśród turystów przyjezdnych: wydanie dot. Tokio” (*5), spośród 2662 atrakcji Tokio.

TeamLab Planets zdobył uznanie na arenie międzynarodowej, jako pierwszy w Japonii został uhonorowany tytułem „czołowej atrakcji turystycznej w Azji” w 2023 r. przez World Travel Awards, które są często nazywane Oscarami branży turystycznej.

Koncepcja teamLab Planets jest wyjątkowa

Zanurz się w wodzie i stań się jednością ze światem

Muzeum teamLab Planets oferuje unikalne doświadczenia artystyczne, które sprawiają, że odwiedzający stają się częścią otaczającej ich sztuki i natury. Dzięki 4 wielkoskalowym przestrzeniom artystycznym i 2 ogrodom, stworzonym przez kolektyw teamLab, goście mogą doświadczyć niezwykłych doznań estetycznych.Odwiedzający spacerują po obiekcie bez obuwia, zanurzając się w rozległych przestrzeniach artystycznych wraz z innymi. Przestrzenie zmieniają się wraz z obecnością gości, zacierając widoczność granic pomiędzy jednostką a otaczającymi je dziełami. Pozostali odwiedzający również modyfikują przestrzenie, zacierając granice pomiędzy nimi samymi a sztuką, tworząc w ten sposób ciągłość pomiędzy jednostką, sztuką i pozostałymi odbiorcami.

Oficjalna strona internetowa: teamlab.art.planets

Informacje dla odwiedzających

teamLab Planets TOKYO DMM

Toyosu, Tokio (6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokio)

https://maps.app.goo.gl/QVs4a34HD9qnvjUo8 

Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 22:00

Zamknięte: środa 7 sierpnia; środa 4 września

*Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem.

*Godziny otwarcia mogą ulec zmianie.

*Ceny biletów podane na oficjalnej stronie internetowej.

Sklep prowadzący sprzedaż biletów do teamLab Planets TOKYO DMM: https://teamlabplanets.dmm.com 

Zestaw materiałów dla prasy

https://www.dropbox.com/sh/ir7d2aui794eo6z/AAChbzX5wPsQm8cgkQ2ViFD4a?dl=0 

*1. Na podstawie danych teamLab Planets dotyczących użytkowników biletów (od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.).

*2. The Art Newspaper (2024) „Visitor Figures 2023: The 100 most popular art museums in the world-blockbusters, bots and bounce-backs”. The Art Newspaper, 26 marca. Informacja dostępna na stronie: https://www.theartnewspaper.com/2024/03/26/the-100-most-popular-art-museums-in-the-world-2023 

Według danych Google „Year in Search” najpopularniejszymi muzeami na świecie w 2023 roku były TeamLab oraz Ark Encounter – artnet (2023).

Światowy rekord odwiedzających ogłoszony w komunikacie prasowym. Więcej szczegółów na stronie: https://prtimes.jp/main/html/rd/p/000000776.000007339.html

Według badań przeprowadzonych przez Honichi Lab (2024), świątynia Asakusa zajęła trzecie miejsce wśród najpopularniejszych miejsc turystycznych w Tokio wśród zagranicznych odwiedzających w 2024 roku. Gdzie znalazło się na pierwszym miejscu? Więcej informacji na stronie: https://honichi.com/news/2024/05/21/202405_inboundranking_tokyo/

Tekst oryginalny niniejszego zawiadomienia w języku źródłowym jest oficjalną, obowiązującą wersją. Tłumaczenie ma charakter wyłącznie orientacyjny i służy jedynie ułatwieniu zrozumienia zawiadomienia. Należy je interpretować w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version