Biznes i finanse

Grupa Lorenz publikuje raport z postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju za rok 2023

W roku sprawozdawczym 2023 Lorenz skupi się na promowaniu praktyk rolnictwa regeneratywnego w uprawie ziemniaków, potwierdzeniu celów klimatycznych przez inicjatywę Science Based Targets oraz opracowaniu Lorenz Nutrition Profile, czyli profilu składników odżywczych obecnych i przyszłych receptur produktów. Firma opublikuje raport z postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju, konsekwentnie dążąc do realizacji założonych celów w kluczowych obszarach działania.

Najnowszy raport Lorenz opiera się po raz pierwszy w historii grupy na międzynarodowym standardzie GRI (Global Reporting Standard). Zawiera szeroki zakres danych liczbowych, prezentujących postępy firmy w realizacji celów zrównoważonego rozwoju oraz wyzwania, które należy pokonać.

Ochrona klimatu jako priorytet Lorenz

W ubiegłym roku grupa Lorenz dołączyła do inicjatywy Science Based Targets initiative (SBTi) i zobowiązała się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych zgodnie z paryskim porozumieniem klimatycznym. Firma wyznaczyła sobie długoterminowy cel zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 r. oraz aktywnie angażuje się w ograniczanie plastiku wykorzystywanego w opakowaniach produktów, oszczędzając na dziewięciu markach łącznie 93 t plastiku. Lorenz także współpracuje z inicjatywami takimi jak Polski Pakt Plastikowy, dążąc do stworzenia obiegu zamkniętego dla opakowań z tworzyw sztucznych do 2025 roku.

Wspieranie praktyk regeneratywnych w rolnictwie

Grupa Lorenz, rozpoczynając projekt promujący praktyki regeneratywne w uprawie ziemniaków, postawiła sobie ambitne cele klimatyczne na lata 2023-2030. Firma planuje zmniejszyć emisję CO2 o 100 000 ton do 2030 r., poprzez wsparcie rolników w stosowaniu regeneratywnych metod rolniczych, korzystnych dla zdrowia gleby. W ubiegłym roku dzięki tym praktykom zaoszczędzono 2079 ton CO2e, a projekt jest obecnie wdrażany również w Polsce.

Lorenz Nutrition Profile

Firma Lorenz konsekwentnie dąży do poprawy wartości odżywczych swoich produktów, a nowy system Lorenz Nutrition Profile jest kluczowym narzędziem w tym procesie. Opracowany na podstawie zaleceń WHO, system ten służy do oceny składników produktów oraz wspiera dalszy rozwój receptur. Firma wyznaczyła sobie cel redukcji zawartości soli w swoich produktach o 15% do 2025 roku, a już 94% nowych produktów spełnia ten wymóg, zawierając co najmniej 15% mniej soli niż średnia dla danej marki.

„W Lorenz, w centrum naszych działań na równi stoją nasze produkty oraz odpowiedzialność za środowisko i człowieka. Chcemy, aby nasze przekąski wpisywały się w trendy żywieniowe oraz spełniały oczekiwania w kwestii zbilansowanego odżywiania. Dlatego skupiamy się m.in. na redukcji soli – przykładowo Wiejskie Ziemniaczki w Polsce zawierają obecnie już o 25% mniej soli w porównaniu do poprzedniej receptury” – mówi Bartosz Sikorski, menedżer ds. CSR w Polsce. – Łącznie w 2023 roku, w całym portfolio naszych markowych produktów, zużyliśmy średnio o 2,1% mniej soli niż w roku bazowym 2019. Dalej będziemy dążyć do redukcji soli w naszych produktach, jednocześnie dbając o ich świetny smak”.

Lorenz łączy radość życia z odpowiedzialnością, angażując się w różnorodne aktywności w siedmiu obszarach działania.

Te obszary to: zdrowie i odżywianie, opakowania, odpowiedzialne zaopatrzenie, klimat i zasoby, rolnictwo regeneratywne, pracownicy oraz zaangażowanie społeczne.

Wszystkie te działania mają na celu wspieranie wspólnego celu firmy i przyczyniają się do harmonii między radością życia a odpowiedzialnością społeczną.

„Chcemy połączyć beztroską radość życia, która jest w naszych markach, z naszą odpowiedzialnością za ludzi i środowisko” – podkreśla dyrektor generalny Moritz Bahlsen. – Aby to osiągnąć, musimy zintegrować zrównoważony rozwój z całym naszym łańcuchem wartości”.

Długoterminowy projekt promujący praktyki rolnictwa regeneratywnego w uprawie ziemniaków, potwierdzenie celów klimatycznych przez inicjatywę Science Based Targets oraz opracowanie Lorenz Nutrition Profile, czyli profilu składników odżywczych obecnych i przyszłych receptur produktów – to kluczowe momenty w roku sprawozdawczym 2023 dla Lorenz. Firma opublikowała kolejny raport z postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju, konsekwentnie dążąc do realizacji założonych celów w kluczowych obszarach.

Najnowszy raport Lorenz po raz pierwszy w historii grupy oparty jest na międzynarodowym standardzie GRI (Global Reporting Standard). Dokument, poprzez szeroki zakres danych liczbowych prezentuje postępy firmy w zakresie realizacji celów zrównoważonego rozwoju oraz wyzwania, którym należy sprostać.

„Droga do transformacji nie zawsze jest prosta. Zmieniamy się i dążymy do realizacji wszystkich naszych celów, jednak nie udało nam się zrealizować ich w każdym obszarze, tak, jak planowaliśmy. Na przykład, aby zmniejszyć nasze bezwzględne zużycie plastiku, będziemy musieli przemyśleć to w dłuższej perspektywie. Będziemy jednak nadal zdecydowanie podążać naszą ścieżką, stale analizując i zmieniając siebie. Wielkie podziękowania należą się wszystkim naszym pracownikom, partnerom i towarzyszom, którzy wspierają nas w tej podróży ku bardziej zrównoważonej przyszłości” – podsumowuje Ines Dzeko, Head of CSR Global, Lorenz.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem dotyczącym postępów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju za 2023 roku, który można znaleźć na stronie: LINK

Możesz znaleźć skrócony arkusz informacyjny z Raportu Lorenz na stronie: (LINK)


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM