Zaplanowane jest wydarzenie biznesowe BCC FOR THE FUTURE Liderzy Jutra, które odbędzie się 10 października w Warszawie. Podczas tego spotkania Business Centre Club uhonoruje najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorców nagrodą im. Marka Goliszewskiego. Przypominamy, że do 10 września trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki.
– Zapraszamy do udziału w wyjazdowym posiedzeniu Komisji Klimatu i Środowiska oraz Komisji Spraw Zagranicznych pt. „Bezpieczeństwo i ochrona wód Morza Bałtyckiego”, które odbędzie się 2 września br. w Gdyni. W posiedzeniu weźmie udział marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska – informuje Centrum Informacyjne Senatu.
– Tematem wyjazdowego posiedzenia będzie bezpieczeństwo i ochrona wód Morza Bałtyckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 2 września br. w Gdyni, na które przybędzie marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska – poinformowało Centrum Informacyjne Senatu.
Program wizyty obejmuje między innymi:
– o godz. 10:00 – Konferencja prasowa oraz oficjalne otwarcie wystawy „35 lat odrodzonego Senatu” z udziałem marszałka Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, przewodniczącego Komisji Klimatu i Środowiska senatora Stanisława Gawłowskiego oraz przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny.
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, foyer, Plac Grunwaldzki 1, Gdynia
– godz. 10.30 – 13.30 – Posiedzenie Komisji Klimatu i Środowiska oraz Komisji Spraw Zagranicznych
Otwarcie posiedzenia:
– Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska,
– przewodniczący Komisji Klimatu i Środowiska senator Stanisław Gawłowski,
– przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych senator Grzegorz Schetyna.
Wystąpienia:
– Zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego: przyczyny, skala zagrożeń i perspektywy poprawy – prof. dr hab. Piotr Stepnowski, rektor Uniwersytetu Gdańskiego
– Plan zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich i badania środowiskowe prowadzone przez Uniwersytet Morski w Gdyni – prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
Wizja Łotwy na sytuację na Bałtyku – perspektywa urzędującego ambasadora, Jurisa Poikānsa
Zrównoważone podejście do problemu zatopionej broni chemicznej i amunicji: od aspektów obronności po kwestie ekonomiczne, środowiskowe, społeczne i zdrowotne – prezentacja ambasadora Krzysztofa Patureja, prezesa Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego ICCSS
– Jerzy Marek Nowakowski, ambasador, omówił potrzebę uznania Bałtyku za nową oś bezpieczeństwa europejskiego.
– Spotkanie odbędzie się w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, na Placu Grunwaldzkim 1 w Gdyni.
– Wizyta przedstawicieli komisji w Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni planowana jest na godzinę 17:30 do 18:30.
(Dostępne dla mediów – legitymacja prasowa będzie wymagana do wejścia.)
– Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego znajduje się przy ul. Roberta de Plelo 20, 80-548, Gdańsk.
– Posiedzenie komisji będzie transmitowane na stronie Senatu oraz w mediach społecznościowych, pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=uFxl-M0cdrA.
– Wszelkie informacje dotyczące konferencji prasowej i posiedzenia komisji udziela Milena Kombor z Centrum Informacyjnego Senatu, pod numerem telefonu 603303844.
– Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl