Wiadomości Polska Biznes i finanse Zumo pomaga dostawcom usług kryptowalutowych odetchnąć z ulgą przed zbliżającym się terminem ujawnienia informacji zgodnie z wymogami MiCA dotyczącymi zrównoważonego rozwoju
Biznes i finanse

Zumo pomaga dostawcom usług kryptowalutowych odetchnąć z ulgą przed zbliżającym się terminem ujawnienia informacji zgodnie z wymogami MiCA dotyczącymi zrównoważonego rozwoju

Istnieje wiele różnych modeli zakupu energii elektrycznej, z których firmy mogą wybierać w zależności od swoich potrzeb, preferencji i strategii biznesowej. Obecnie najpopularniejsze opcje to: stała cena, zakup 100% energii na rynku SPOT oraz model transzowy. Ważne jest zrozumienie działania tych rozwiązań i ich potencjalne zastosowanie w biznesie. Dlatego E.ON Polska opracował kompleksowy wideoporadnik, który w prosty sposób wyjaśnia, na czym polegają poszczególne modele zakupu energii dla firm, opierając się na wiedzy i doświadczeniu swoich ekspertów.

25 września 2024 roku, Zumo, firma dostarczająca infrastrukturę cyfrowych aktywów dla biznesu (B2B), ogłosiła uruchomienie nowego gotowego rozwiązania, które umożliwia dostawcom usług kryptowalutowych (CASP) działającym w Unii Europejskiej (UE) spełnienie nadchodzących wymogów zrównoważonego rozwoju zgodnie z rozporządzeniem w sprawie rynków krypto-aktywów (MiCA).

Według najnowszych badań branżowych, ponad 80% dostawców usług kryptowalutowych może nie zdawać sobie sprawy z konieczności raportowania wskaźników zrównoważonego rozwoju przed terminem końcoworocznym wyznaczonym przez ESMA. Więcej informacji można znaleźć tutaj: link.

Zgodnie z nowymi przepisami UE, dostawcy usług kryptowalutowych będą zobowiązani do udostępniania ujawnień dotyczących wpływu środowiskowego oferowanych krypto-aktywów na swoich stronach internetowych od 30 grudnia 2024 r. Dotyczy to giełd, brokerów, depozytariuszy i firm handlowych.

Rozwiązanie Oxygen od Zumo pomoże dostawcom usług kryptowalutowych w UE w spełnieniu nadchodzących wymogów związanych z zrównoważonym rozwojem poprzez generowanie automatycznych raportów zgodnych z MiCA oraz umożliwi łatwy dostęp do wskaźników zrównoważonego rozwoju MiCA dla kryptowalut oferowanych przez nich.

Nowe rozwiązanie opiera się na wysokiej jakości danych dotyczących zrównoważonego rozwoju dostarczanych przez Crypto Carbon Ratings Institute (CCRI), strategicznego partnera Zumo. Jest to kolejny krok w rozwoju propozycji Oxygen od Zumo, która ma na celu pomóc dostawcom usług kryptowalutowych w lepszym dostosowaniu swojej działalności do zasad zero emisji. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: Oxygen od Zumo.

„Wymogi zrównoważonego rozwoju w ramach MiCA wchodzą w życie z krótkim terminem i niosą ze sobą skomplikowane pytania dotyczące danych oraz nowe wymogi dotyczące zgodności w momencie, gdy branża już zmaga się z szerokim wachlarzem nowych mandatów operacyjnych”.

Nick Jones, założyciel i dyrektor generalny Zumo, powiedział:

Istnieje kilka modeli zakupu energii elektrycznej, z których firmy mogą wybierać w zależności od swoich potrzeb, preferencji i strategii biznesowej. Obecnie najpopularniejsze rozwiązania to: stała cena, zakup 100% energii na rynku SPOT oraz model transzowy. Warto zrozumieć, jak działają te rozwiązania i jak można je wykorzystać w biznesie. Dlatego E.ON Polska opracował kompleksowy wideoporadnik, który w przystępny sposób wyjaśnia, na czym polegają różne modele zakupu energii dla firm.

EDYNBURG, Szkocja i LONDYN, 25 września 2024 r. /PRNewswire/ — Zumo, dostawca infrastruktury cyfrowych aktywów dla biznesu (B2B), uruchomił nowe gotowe rozwiązanie, które umożliwia dostawcom usług kryptowalutowych (CASP) działającym w Unii Europejskiej (UE) spełnienie nadchodzących wymogów zrównoważonego rozwoju zgodnie z rozporządzeniem w sprawie rynków krypto-aktywów (MiCA).

Badania branżowe sugerują, że ponad 80% dostawców usług kryptowalutowych może nie być świadomych konieczności raportowania wskaźników zrównoważonego rozwoju przed terminem końcoworocznym wyznaczonym przez ESMA.

„Stało się jasne, że dostawcy usług kryptowalutowych w całej Europie po prostu nie są gotowi. Dzięki naszemu rozwiązaniu MiCA, eliminujemy jeden z problemów, dostarczając pojedynczy interfejs, który pomaga dostawcom uporządkować dane zrównoważonego rozwoju, sformatować odpowiedni szablon i dostarczyć wynik, którego oczekuje ESMA”.

Istnieje kilka modeli zakupu energii elektrycznej, które firmy wybierają zależnie od swoich potrzeb, preferencji i strategii biznesowej. Obecnie najbardziej powszechne to: stała cena, zakup 100% energii na rynku SPOT i model transzowy. E.ON Polska, korzystając z wiedzy i doświadczenia swoich ekspertów, stworzył wideoporadnik wyjaśniający, w jaki sposób można zastosować te modele w biznesie.

„To kolejny ważny krok na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju, którego celem jest rozwój narzędzi umożliwiających dostawcom usług spełnienia aktualnych i przyszłych wymogów zgodności zrównoważonego rozwoju”.

Zumo jest uważane za pioniera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju cyfrowych aktywów. Firma jest członkiem Crypto Sustainability Coalition Światowego Forum Ekonomicznego, niedawno podpisała Deklarację Zrównoważonego Finansowania w Abu Zabi i otrzymała wiele prestiżowych nagród.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version