Wiadomości Polska Nauka i technologie W Paryżu odbyło się Forum `Współpraca i perspektywy zrównoważonego rozwoju w nowej erze` poprowadzone przez Uniwersytet Tongji
Nauka i technologie

W Paryżu odbyło się Forum `Współpraca i perspektywy zrównoważonego rozwoju w nowej erze` poprowadzone przez Uniwersytet Tongji

Według raportu firmy ID Logistics, tylko 21 proc. firm w Polsce korzysta z rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję (AI). Głównymi przeszkodami są wysokie koszty wdrożeń i trudności w integracji z istniejącymi procesami. Niektóre przedsiębiorstwa obawiają się również, że rozwój AI może prowadzić do redukcji zatrudnienia.

PARYŻ, 1 października 2024 r. /PRNewswire/ — 27 września 2024 r. w Paryżu odbyło się Forum „Współpraca i perspektywy zrównoważonego rozwoju w nowej erze”, zorganizowane przez Uniwersytet Tongji. Wydarzenie zgromadziło wysokich rangą gości, w tym ZHOU Jiagui, minister-kanclerz Wydziału Edukacji Ambasady Chin we Francji, Jean-Baptiste DJEBBARI, były minister transportu Francji, i SHI Zhenming, prorektor Uniwersytetu Tongji, oraz blisko 100 ekspertów i naukowców z sektora edukacji i biznesu z Chin i Francji. Tongji SEM oraz stowarzyszenie absolwentów uczelni Tongji Alumni France mieli zaszczyt być gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia.

Uniwersytet Tongji zorganizował forum w ramach serii wydarzeń upamiętniających 60. rocznicę nawiązania relacji dyplomatycznych między Chinami a Francją oraz obchodów rocznicy założenia Tongji SEM.

XIE En, prorektor Tongji SEM, przedstawił osiągnięcia chińsko-francuskiego programu pilotażowego w rozwijaniu talentów w dziedzinie zarządzania biznesem, które zostały wypracowane przez ostatnie 25 lat. Podczas spotkania z dziekanami wydziału biznesu omówił sposoby wspierania transformacji i wysokiej klasy rozwoju dyscyplin akademickich za pośrednictwem „triady” składającej się z cyfryzacji, ekologicznego rozwoju i integracji. Dziekani zgodzili się, że uczelnie obydwu krajów powinny pogłębiać integrację z przedsiębiorstwami i branżami, rozwijać multi- i interdyscyplinarną praktyczną współpracę oraz wspólnie przyczyniać się do rozwoju kompetentnych pracowników wysokiego szczebla i zrównoważonego rozwoju na świecie.

Przedstawiciele różnych branż zaproponowali zacieśnienie współpracy pomiędzy sektorem edukacji a firmami, aby rozwijać talenty w dziedzinie nowych technologii, które mogą dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych.

Uniwersytet Tongji odgrywa ważną rolę w chińsko-francuskich relacjach, będąc jedną z pierwszych uczelni ogólnokształcących w Chinach, która nawiązała współpracę z Francją. W ciągu ponad 30 lat współpracy, uniwersytet nawiązał relacje z ponad 60 francuskimi uczelniami i ponad 20 kolegiami zawodowymi. Chińsko-francuski program pilotażowy na rzecz rozwijania talentów w dziedzinie zarządzania biznesem, Tongji SEM, jest jednym z pierwszych chińsko-francuskich kierunków studiów w Chinach. Dzięki niemu wielu absolwentów zdobyło międzynarodową perspektywę i umiejętności konkurowania na rynku międzynarodowym. Te czynniki odgrywają kluczową rolę w chińsko-francuskich relacjach edukacyjnych, technologicznych i kulturowych.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version