Wiadomości Polska Biznes i finanse W PKO Banku Polskim kredyt hipoteczny można wziąć zdalnie
Biznes i finanse

W PKO Banku Polskim kredyt hipoteczny można wziąć zdalnie

PKO Bank Polski wprowadza nowy etap procesu hipotecznego, który umożliwia całkowicie zdalne załatwienie formalności. To innowacyjne rozwiązanie w Polsce, które obejmuje generowanie oferty, składanie wniosku, analizę, wydanie decyzji oraz podpisanie umowy kredytowej – wszystko bez konieczności osobistego kontaktu.

Nowy cyfrowy kredyt hipoteczny w serwisie transakcyjnym iPKO jest dostępny dla Polaków z umową o pracę, którzy chcą kupić nieruchomość z rynku wtórnego lub przeprowadzić remont. Bank planuje rozszerzyć ofertę na inne grupy klientów i cele finansowania, oraz umożliwić zdalne wnioskowanie również dla par i osób planujących zakup nieruchomości na rynku pierwotnym.

„Cyfrowa hipoteka to odpowiedź na najczęstsze utrudnienia, które pojawiają się w czasie starań o finansowanie nieruchomości. Robimy wszystko, aby proces był jak najmniej uciążliwy i skomplikowany dla klienta. Wszystkie dokumenty będzie można podłączyć do wniosku, a z części świadomie zrezygnowaliśmy” – mówi Dymowski.

Mariusz Dymowski, dyrektor Pionu Produktów Detalicznych i Firm, podkreśla, że kluczowy dla klienta, który poszukuje kredytu hipotecznego, jest czas na podjęcie decyzji.

Osoby z umową o pracę, planujące zakup mieszkania z rynku wtórnego lub remont, mogą teraz składać wniosek o kredyt w ramach cyfrowej hipoteki za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO. Klient może śledzić status swojego wniosku na każdym etapie procesu. Bank zmniejszył liczbę wymaganych dokumentów, a te, które są potrzebne, można dołączyć cyfrowo. Klient ma także możliwość zrezygnowania ze zdalnej ścieżki i skorzystania z pomocy doradcy w tradycyjnym oddziale lub jego wirtualnej wersji.

„Cyfrowa hipoteka to pierwszy w Polsce w pełni cyfrowy proces hipoteczny – nie tylko cyfrowy wniosek o udzielenie kredytu, ale całe rozwiązanie pozwalające na finalizację procesu w pełni zdalnie – to bank dla klienta generuje podpis kwalifikowany, a klient wybiera, jaką ścieżką będzie podążał. Wprowadziliśmy szereg uproszczeń, na przykład korzystając z opcji potwierdzania dochodów w ramach otwartej bankowości (PSD2) klient z rynku może złożyć wniosek bez żadnego dokumentu – wysokość dochodów ustalimy na podstawie historii wpływów na rachunek” – mówi Jakub Marcinkiewicz, dyrektor Formacji Produktów Hipotecznych w PKO Banku Polskim.

Proces obejmuje także osoby bez konta w PKO Banku Polskim. Całe rozwiązanie jest bezpieczne i intuicyjne, a umowa kredytowa będzie podpisywana podpisem kwalifikowanym. W serwisie internetowym iPKO klient otrzymuje pełen komplet informacji na każdym etapie procesu i może wskazać, jakie zobowiązania bank powinien brać pod uwagę przy wyliczaniu jego zdolności kredytowej oraz jakie zobowiązania klient spłaci przed uruchomieniem kredytu.

PKO Bank Polski wprowadza prostą i całkowicie cyfrową ofertę hipoteczną jako kluczowy element swojej strategii na lata 2025-2027. Celem banku jest zwiększenie udziału kredytów hipotecznych w złotych na rynku z 25,6 proc. do nawet 28 proc.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version