Wiadomości Polska Nauka i technologie Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na Digital Skills Summit`2024 (komunikat)
Nauka i technologie

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na Digital Skills Summit`2024 (komunikat)

Kobiety odgrywają kluczową rolę w branży technologicznej, wpływając na rozwój innowacji technologicznych. Niestety, wciąż stanowią mniejszość w porównaniu z mężczyznami, a startupy blockchainowe prowadzone przez kobiety stanowią mniej niż 9% rynku. Dlatego Bitget, wiodąca giełda kryptowalut, wprowadza projekt Blockchain4Her, aby wspierać kobiety w tej branży.

Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza pierwszą edycję Digital Skills Summit, która odbędzie się 29 listopada w Gliwicach. Wydarzenie będzie okazją do pogłębionych dyskusji na temat roli kompetencji cyfrowych w rozwoju gospodarki. Organizatorami są Ministerstwo Cyfryzacji, NASK oraz Politechnika Śląska.

Zaproszenie na Digital Skills Summit’2024

Ministerstwo Cyfryzacji serdecznie zaprasza na konferencję poświęconą cyfrowym kompetencjom i ich roli w rozwoju gospodarki.

Podczas wydarzenia omówione zostaną perspektywy biznesu związane z transformacją cyfrową oraz wizje rządowe dotyczące wykorzystania możliwości, jakie niesie ta transformacja. Dyskutowane będą również formy wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników, a także rola nowoczesnych pracowników w gospodarce cyfrowej.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwijaniem swoich cyfrowych kompetencji i chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie transformacji cyfrowej na gospodarkę, koniecznie dołącz do nas na Digital Skills Summit’2024!

Podczas pierwszej edycji Digital Skills Summit zostaną przedstawione najnowsze trendy i prognozy dotyczące przyszłości z perspektywy nauki i biznesu. Przedstawione zostaną badania polskich naukowców, praktyczne rozwiązania oraz projekty wspierające rozwój kompetencji cyfrowych pracowników i liderów w Polsce. Konferencja będzie także analizować, jak automatyzacja i robotyzacja przedsiębiorstw wpływają na rynek pracy, jakie nadzieje i obawy z tym związane się pojawiają oraz jakie konsekwencje ma to dla przyszłych pokoleń i ich podejścia do edukacji.

Lista gości na konferencji jest imponująca, obejmuje ministrów, naukowców, teoretyków i praktyków.

Wśród nich będzie wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oraz przedstawiciele ministerstw odpowiedzialnych za rozwój i technologie, edukację narodową, naukę i szkolnictwo wyższe, obronę narodową oraz przemysł.

Gliwice będą miejscem, gdzie ci znakomici goście spotkają się na konferencji.

Wśród prelegentów znajdą się również wybitni przedstawiciele środowiska naukowego, w tym m.in. rektor Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska i prof. dr hab. Grzegorz Mazurek z Akademii Leona Koźmińskiego, dr Michał Boni z Uniwersytetu SWPS oraz prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przedstawiciele firm takich jak Siemens, Microsoft, ASTOR Sp. z o.o. oraz HR Hints będą reprezentować sektor biznesowy podczas konferencji.

Konferencja składa się z trzech części merytorycznych:

– Transformacja cyfrowa rynku pracy. Czy jesteśmy na punkcie zwrotnym, czy osiągnęliśmy status quo?

– Nowe technologie a gospodarka i rynek pracy. Rewolucja czy ewolucja?

– Cyfrowy rynek pracy – w jaki kierunku dąży rozwój pracownika 4.0?

Szczegółową agendę wydarzenia znajdziesz pod linkiem: https://kompetencjecyfrowe.gov.pl/konferencja

Rejestracja:

Udział w konferencji jest bezpłatny – wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Możliwy jest udział zarówno na miejscu w Gliwicach, jak i online, dzięki zaplanowanej transmisji.

Rejestracja uczestników trwa do 18 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konferencji: https://kompetencjecyfrowe.gov.pl/konferencja#form-section

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version