Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłasza:
Zachęcamy przedsiębiorstwa z Polski i Korei Południowej do zaangażowania się w proces odbudowy i modernizacji Ukrainy.
Tematyka realizacji projektów odbudowy Ukrainy we współpracy z firmami koreańskimi, polskimi i ukraińskimi była głównym punktem trójstronnego Forum „Korea-Poland-Ukraine Infrastructure & Reconstruction” z udziałem wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacek Karnowski, które odbyło się w Warszawie.
Mimo konfliktu zbrojnego między Rosją a Ukrainą, około 3,6 tys. firm z polskim udziałem nadal prowadzi działalność na terenie Ukrainy. Ponadto Polska opracowuje narzędzia wsparcia dla przedsiębiorców zainteresowanych handlem lub inwestycjami w tym kraju. Te działania uzupełniają unijny mechanizm Ukraine Facility, którego aktywne wykorzystanie jest wspierane i koordynowane przez Polskę – powiedział Jacek Karnowski, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, podczas inauguracji Forum „Korea-Poland-Ukraine Infrastructure & Reconstruction”.
– Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego wprowadziło nowy program preferencyjnych pożyczek dla firm, które planują inwestycje związane z odbudową Ukrainy. Budżet programu wynosi 250 mln zł i istnieje możliwość zwiększenia tej kwoty w przyszłości – poinformował wiceminister Jacek Karnowski.
Podczas trójstronnego forum wiceszef MFiPR spotkał się z wiceministrem ds. Ziemi, Infrastruktury Korei Płd. Hyun Hwan Jinem, aby omówić możliwość zacieśnienia współpracy między oboma państwami w kontekście powojennej odbudowy Ukrainy.
Historia trójstronnej współpracy
Forum „Korea-Poland-Ukraine Infrastructure & Reconstruction” ma na celu zacieśnienie współpracy między Koreą, Polską i Ukrainą w dziedzinie infrastruktury i odbudowy. Jest to miejsce, gdzie kluczowe instytucje z tych krajów, takie jak KOTRA, PAIH i Państwowa Agencja ds. Odbudowy Ukrainy, mogą wymieniać kontakty i wspierać inwestycje w odbudowę Ukrainy po zniszczeniach wojennych. Ważną rolę odgrywają także polskie i koreańskie firmy, takie jak CPK, PGE, Hyundai Engineering i Hyundai Rotem, które realizują inwestycje w infrastrukturę transportową i energetyczną.
Informujemy, że komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl