Polityka i społeczeństwo

Umacnianie współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Korei: Wizyta wiceministra Marcina Horały do Republiki Korei Eo Myeong-so

Polsko-koreańska współpraca przy realizacji CPK

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje, że podczas spotkania w Warszawie, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała przedstawił harmonogram prac spółki celowej CPK na najbliższe miesiące oraz omówił stanowiska dotyczące trwającego postępowania konkursowego na inwestora kapitałowego.

Wiceminister podkreślił, że dzisiejsze spotkanie to świetna okazja do próby koordynacji stanowisk obu krajów w zakresie dalszej współpracy. Przed firmami koreańskimi są wciąż wspaniałe perspektywy udziału w kolejnych postępowaniach konkursowych spółki celowej CPK, a strona polska oczekuje, że będą to oferty spełniające w najwyższym stopniu kryteria wyboru.

Korzyści wynikające z współpracy polsko-koreańskiej przy realizacji CPK

Korzyści płynące z współpracy polsko-koreańskiej przy realizacji CPK to między innymi:

  • pogłębiona współpraca w sektorze kolei dużych prędkości;
  • dalszy postęp w realizacji CPK;
  • przygotowanie wysokiej jakości ofert ze strony koreańskiej;
  • możliwość wykorzystania przez obie strony swoich osiągnięć i doświadczenia.

Polska i Korea Południowa połączyły swoje siły, aby wspólnie wybudować najnowocześniejsze lotnisko w Europie. Współpraca między naszymi krajami jest wyjątkowa i pozwala na realizację kolejnych, wspólnych celów.

Współpraca w projekcie Centralnego Portu Komunikacyjnego

W imieniu strony koreańskiej wyrażam wielki szacunek dla skali i ambicji projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego. W ciągu ostatnich ponad już dwóch lat strona koreańska dowiodła swoich kompetencji i zaangażowania dlatego wyrażam nadzieję na dalsze pogłębienie współpracy, w tym kluczowym dla projektu okresie– powiedział wiceminister Ziemi, Infrastruktury i Transportu Republiki Korei Eo Myeong-so.

  • UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę.
  • Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

Komunikat został wystosowany w celu wyrażenia wsparcia i szacunku dla projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego, a także wyrażenia nadziei na dalsze pogłębienie współpracy. To jest istotne, aby osiągnąć sukces w realizacji tego projektu w przyszłości.

Współpraca między Koreańską stroną a Polską jest kluczem do sukcesu tego projektu, dlatego jest istotne, aby dążyć do jak najlepszych relacji między tymi państwami.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM