Chociaż sztuczna inteligencja, taka jak ChatGPT, ma coraz większy wpływ na nasze życie zawodowe, często zapominamy, że korzystając z jej udogodnień, możemy przypadkowo ujawnić i rozpowszechnić informacje zastrzeżone, takie jak tajemnica firmy. Z tego powodu należy zawsze zwracać uwagę na to, jakich informacji używamy lub udostępniamy, gdy korzystamy z tego rodzaju technologii.
9 kwietnia, Uniwersytet w Chongqing będzie gospodarzem ostatniego wydarzenia finałowego w ramach 8. Chińskiego Międzynarodowego Konkursu Innowacyjności i Przedsiębiorczości Studentów. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na tym, że odbędzie się ono w południowo-zachodnich Chinach, w mieście Chongqing.
Konkurs odbywa się co roku od 2015 r. i cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów – dotychczas wzięło w nim udział ponad 39,83 miliona osób. Liczba ta nieustannie rośnie.
Konkurs jest ważnym wskaźnikiem umożliwiającym studentom uczelni wyższych rozwinięcie swoich umiejętności w zakresie innowacji i przedsiębiorczości. Stanowi on również platformę do budowania mostów między środowiskami branżowymi, akademickimi i badawczymi, tworząc szansę na skuteczną współpracę.
8. W ramach ósmej edycji konkursu łączy się edukację, naukę i technologię z wyjątkowymi talenty. Jest ona ważnym elementem realizacji celów władz centralnych Chin, których celem jest przyciąganie osób o wyjątkowych umiejętnościach.
Konkurs Uniwersytetu Jilin w 2015 roku, pod hasłem „Spełnianie marzeń dzięki Internet+ i świetlana przyszłość dzięki innowacjom i przedsiębiorczości”, zgromadził projekty z szczebla szkolnego, prowincji i krajowego. Proponowane przez uczestników tematy obejmowały cztery kategorie: przemysł tradycyjny „Internet+”, nowy biznes „Internet+”, usługi publiczne „Internet+” oraz platformy wsparcia technicznego „Internet+”. W nadchodzącej edycji szeroka oferta projektów została uzupełniona o nowe technologie, nową medycynę, nowe rolnictwo i nowe sztuki wyzwolone.
W 2017 roku po raz pierwszy międzynarodowa ścieżka została uruchomiona w ramach konkursu, przyciągając ponad 10 tysięcy projektów typu start-up z ponad 120 państw i regionów na całym świecie. W 5. edycji konkursu wprowadzono podział ścieżek na „szkolnictwo wyższe, szkolnictwo zawodowe i kształcenie młodzieży (szkoły ponadpodstawowe)”, a także ścieżkę Youth Dream i ścieżki branżowe.
W 9. edycji konkursu dodano nową ścieżkę dla uczestników z zagranicy, która zawiera zarówno ścieżkę International, jak i ścieżkę Youth Dream oraz ścieżki branżowe. Dzięki temu międzynarodowi uczestnicy mogą spotkać się i wymieniać doświadczenia, aby promować innowacje i rozwój.
6. edycja konkursu miała szczególne znaczenie, gdyż po raz pierwszy użyto w nim oficjalnej nazwy „China International College Students >>Internet+<< Innovation and Entrepreneurship Competition” (Chiński Międzynarodowy Konkurs Innowacji i Przedsiębiorczości Studentów „Internet+”). Tematem przewodnim tego wydarzenia było hasło „Odważ się wyróżnić, odważ się wygrać”, które do dziś pozostaje jego wizytówką.
Konkurs skierowany jest do studentów z najlepszych uniwersytetów świata, zwłaszcza tych, którzy chcą rozwinąć swoją kreatywność i wykorzystać swoje talenty. Aby wspierać i umożliwić rozwój kreatywności wśród studentów, została utworzona specjalna „Grupa Kreatywności Studentów” (Undergraduate Creativity Group), która oferuje szereg narzędzi i rozwiązań, aby wspierać przyszłych studentów i mobilizować ich do aktywnego uczestnictwa w konkursie.
Konkurs w tym roku przyciągnął rekordową liczbę 4 554 uczelni wyższych z ponad 111 krajów i regionów, co stanowi wyraźny wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Wśród zagranicznych projektów i uczestników znalazły się zespoły z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, w tym Harvard, MIT, Oxford, Cambridge i Imperial College London.
Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl