Nauka i technologie

psychicznego „Konferencja zdrowia psychicznego w Powiecie Pilskim: wyjaśnianie problemów młodzieży i dzieci

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile wraz z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Pile zorganizowały Powiatową Konferencję Promocji Zdrowia, której celem było wzmocnienie wiedzy na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz zwiększenie świadomości społecznej w tej kwestii.

Centrum Powiatowe ISKRA w Pile było gospodarzem konferencji, w której wzięli udział przedstawiciele gmin powiatu pilskiego, dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pielęgniarki medycyny szkolnej oraz wykładowcy i studenci Akademii Nauk Stosowanych w Pile.

Krzysztof Sadowski, członek Zarządu Powiatu w Pile, powitał wszystkich uczestników spotkania. Podkreślił, że realizując projekt o wartości 7 mln zł, wspólnie z doświadczonymi partnerami – spółką CenterMed Poznań i Fundacją Ciszum – powiat zdecydował się otworzyć Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby i zagrożenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Wszyscy zgodzili się, że temat spotkania jest niezwykle ważny i wiedza na jego temat powinna być szeroko rozpowszechniana.

Podczas konferencji wysłuchano wielu interesujących wykładów. Alina Drozdowicz z Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Pile wyjaśniła, jaki wpływ mają emocje dzieci na ich funkcjonowanie poznawcze. Julita Żybort z Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego zaprezentowała zagadnienie depresji u nastolatków, a także omówiła temat traumy i działań, jakie można podjąć w szkole. Joanna Kasprowicz z Fundacji Ciszum z Poznania zajęła się przemocą rówieśniczą w szkole.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM