Nauka i technologie

Reju uruchamia Regeneration Hub Zero – swoje pierwsze centrum pełnej regeneracji materiałów tekstylnych – we Frankfurcie, w Niemczech

PARYŻ, 3 października 2024 /PRNewswire/ — Firma Reju™, specjalizująca się w regeneracji materiałów tekstylnych, otworzyła swoje pierwsze centrum operacyjne – Regeneration Hub Zero, we Frankfurcie, w Niemczech. Więcej informacji na stronie Reju™.

Firma Reju, powstała zaledwie rok temu w Paryżu we Francji, osiągnęła swój pierwszy ważny kamień milowy. Hub został zbudowany w rekordowym czasie i planuje rozpocząć dostawy w 2025 roku.

Firma Reju, będąca częścią Technip Energies, światowego lidera w dziedzinie inżynierii technologicznej, wykorzystuje technologię opracowaną przez IBM do stworzenia nowego systemu i infrastruktury do odzyskiwania, regeneracji i recyrkulacji odpadów tekstylnych, w tym poliestru, na masową skalę.

Reju łączy specjalistyczną wiedzę swojego zespołu z biegłością Technip Energies, co pozwala im rozwijać się na niespotykaną dotąd skalę i w tempie.

Proces regeneracji materiałów tekstylnych z odpadów, których Reju dokonuje, zapewnia identyfikowalność i ostatecznie prowadzi do produktu końcowego – poliestru Reju – o 50% niższym śladzie węglowym niż pierwotny poliester. Reju dąży do wprowadzenia na rynek produktu, który będzie znacznie czystszy i zapewni nieograniczone możliwości regeneracji, zamiast pozostawiania odpadów tekstylnych na wysypiskach lub spalania.

W celu osiągnięcia tego celu, Reju będzie współpracować z kluczowymi partnerami w celu odzyskiwania, zbierania i sortowania materiałów tekstylnych, co umożliwi stworzenie nowego systemu regeneracji materiałów od podstaw.

„Zaczynamy od najpilniejszego problemu, jakim są odpady tekstylne i poliester – powiedział Patrik Frisk, dyrektor generalny Reju. – Świat produkuje 92 miliony ton odpadów tekstylnych każdego roku, ale tylko niespełna 1% jest poddawany recyklingowi. Aktualny system wydobywa ograniczone pod względem ilości zasoby, tworząc odpady tekstylne bez poczucia odpowiedzialności za ich utylizację. Reju pragnie to zmienić i stworzyć nowy system, ustanawiając kluczowe partnerstwa na całym świecie. Zamierzamy zbudować infrastrukturę, skalować technologię, dostosować się do przepisów, a ostatecznie pomożemy przemysłowi tekstylnemu ewoluować i umożliwić zmianę zachowań. Nasze centrum operacyjne – Regeneration Hub Zero we Frankfurcie – stanowi znaczący kamień milowy, pokazując, w jaki sposób zaawansowana technologia rozwiązuje globalny problem odpadów tekstylnych”.

Frisk, doświadczony weteran w przemyśle, który pełnił funkcję dyrektora generalnego w firmach takich jak Under Armour Inc., Aldo Group i VF Corp., obecnie kieruje działalnością firmy razem z Alainem Poinchevalem, który jest dyrektorem operacyjnym Reju oraz od 35 lat pełni funkcję dyrektora wykonawczego w Technip Energies.

„Technip Energies wnosi ponad 65 lat doświadczenia inżynieryjnego. Jesteśmy obecni w 34 krajach świata – powiedział Alain Poincheval. – Firma udowodniła swoją wiedzę poprzez wkład w realizację rozwiązań klimatycznych, łącząc możliwości inżynieryjne i budowlane z technologiczną wiedzą fachową, dążąc do kształtowania gospodarki przyszłości, która będzie w mniejszym stopniu uzależniona od emisji dwutlenku węgla”.

Technip Energies

Firma Technip Energies jest pionierem w dziedzinie inżynierii i technologii, mającym na celu przyspieszenie transformacji energetycznej. Znajduje się w ponad 34 krajach i jest światowym liderem w dziedzinie zrównoważonej chemii, rozwiązań wodorowych i zarządzania emisją dwutlenku węgla. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.ten.com.

Reju

Firma Reju specjalizuje się w regeneracji materiałów, skupiając się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze recyklingu tekstyliów poliestrowych i odpadów PET. Dzięki swojej zaawansowanej technologii, firma dąży do stworzenia zrównoważonego ekosystemu recyklingu tekstyliów, mającego na celu zmniejszenie globalnej ilości plastiku obecnej w materiałach tekstylnych.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM