Nauka i technologie

Program Open Eyes Economy Summit 2024 już dostępny

Zaplanowano IX edycję Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit pod hasłem „Dusza Europy”, która odbędzie się 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie oraz online. Zaproszeni prelegenci omówią przyszłość Europy i inne aktualne wyzwania, przed którymi stoi współczesny świat. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły instytucje takie jak: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Przemysłu oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

Tematyka

Kongres będzie skupiał się na polityce klimatycznej, odpowiedzialnej polityce inwestycyjnej, etyce w życiu publicznym, kompetencjach przyszłości, krajobrazie miast i ich cyfrowej transformacji.

Wśród ponad 80 punktów programu poruszone zostaną kwestie związane m.in. z wprowadzeniem euro, Europejskim Zielonym Ładem, ochroną krajobrazu, danymi miejskimi, etyką VR i sztuczną inteligencją, edukacją ekologiczną, etyką publiczną oraz równością.

Na kongresie wystąpi blisko 300 prelegentek i prelegentów ze świata biznesu, polityki, nauki i kultury, w tym goście z potwierdzonym udziałem:

Reprezentacja różnych sektorów społeczeństwa

Tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit ma swoje motto „Dusza Europy”. Program wydarzenia obejmuje przemówienia i dyskusje dotyczące sytuacji i przyszłości Europy, w tym jej intelektualnej i etycznej witalności. Europa nadal zmaga się z wieloma kryzysami. Kluczowym wyzwaniem jest zidentyfikowanie ich źródeł i natury oraz zrozumienie sił mentalnych i społecznych, które mogą przyczynić się do ich pokonania.

Na kongresie omówione zostaną kluczowe zagadnienia dotyczące rzeczywistego położenia geopolitycznego i społecznego Europy, takie jak:

  • Europa – czy to wspólnota wartości czy interesów? Jakie są dzisiejsze wspólne i różniące nas kwestie oraz co możemy z nimi zrobić?
  • Demografia a gospodarka Polski i Europy. Jakie są perspektywy pracy dla robotów i imigrantów?
  • Duchowa geografia Europy w dzisiejszych czasach
  • Czy przyszłość kontynentu zależy od Europy Środkowej?
  • Europa i Unia – szanse i zagrożenia
  • Czy Europa potrzebuje Ukrainy?
  • Energia dla Europy. Jak dokonać transformacji energetycznej i zachować konkurencyjność?
  • Sztuczna inteligencja w kontekście Europy między USA a Chinami. Jak pogodzić wolność i bezpieczeństwo z wzrostem PKB i przewagą konkurencyjną?

Premiery

Tegoroczna edycja OEES będzie skupiała się na zbiorze esejów pod redakcją Jerzego Hausnera i Jarosława Kuisza, zatytułowanych „Dusza Europy. Co dzieli i jednoczy nas Europejczyków?”. Publikacja ta, wydana przez Fundację GAP i Kulturę Liberalną, będzie prezentować różnorodne punkty widzenia autorów, wśród których znajdą się:

Na wydarzeniu pojawią się również znani politycy i dyplomaci, takich jak Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Adam Daniel Rotfeld, Magda Vášáryová, Emil Brix i Pierre Buhler. Ponadto, będzie prezentowana trzecia edycja eksperckiego raportu na temat stanu polskiej gospodarki – „Indeks Wiarygodności Ekonomicznej Polski”. Raport ten ma na celu ułatwianie i porządkowanie dyskursu publicznego na temat pożądanych kierunków prowadzenia polityki gospodarczej i społecznej, obejmując również Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię.

Partnerzy wydarzenia

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu firm, instytucji i organizacji, możliwe jest zorganizowanie tak dużego wydarzenia.

Wśród partnerów IX edycji kongresu znajdują się Pracodawcy RP, ING Bank Śląski, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Konfederacja Lewiatan, Dziennik Gazeta Prawna i Radio Zet.

Instytucje takie jak Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Przemysłu oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny objęły patronat honorowy nad IX edycją kongresu.

Miasto Kraków jest gospodarzem Miasta Gospodarza.

Co się dzieje podczas Open Eyes Art Festival

Kongresowi towarzyszą wydarzenia kulturalne zorganizowane przez Fundację GAP, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Agencję Artystyczną GAP i Nowohuckie Centrum Kultury. Festiwal rozpocznie się 7 listopada 2024 r., a w jego ramach odbędą się m.in. wystawy: Krystyny Zachwatowicz-Wajdy „Konstelacje”, Marii Anny Potockiej „Pisać/Patrzeć/Widzieć”, Zbigniewa Bajka „Jurkovič – Kafka – Bajek” oraz prezentacja projektów studenckich Open Art. Na zakończenie pierwszego dnia Kongresu OEES w koncercie „Muzyczna Fuzja Folkloru” wystąpią: Kapela ze Wsi Warszawa, Kapela Maliszów i Hirundo Maris.

Poszukujemy wolontariuszy do udziału w Open Eyes Economy Summit 2024. Podczas poprzedniej edycji zaangażowało się aż 160 osób, co stanowi doskonałą okazję do zdobycia doświadczenia w organizacji międzynarodowego wydarzenia i nawiązania kontaktów z ważnymi osobistościami ze świata polityki, biznesu i kultury. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://kongres.oees.pl/wolontariat/.
 
O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit to międzynarodowe wydarzenie społeczno-gospodarcze, które wraz z uznawanymi autorytetami z Polski i ze świata analizuje rzeczywistość i generuje nowe pomysły na przyszłość. W poprzedniej edycji szczytu wzięło udział ponad 5000 osób z 30 krajów (osobiście i online). Udział w OEES to wyjątkowa okazja, by zdobyć wiedzę i inspirację od ekspertów oraz nawiązać nowe kontakty.
 
Więcej informacji na temat aktualnego programu oraz rejestracji na Open Eyes Economy Summit 2024 można znaleźć na stronie: https://kongres.oees.pl/.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM