Towarzystwo ubezpieczeniowe Grupa Warta zamknęła już 95 proc. z 15 tys. zgłoszonych szkód, które spowodowała wrześniowa powódź w południowo-zachodniej Polsce. Likwidacja szkody trwała średnio tylko 15 dni. Tak szybkie działania były możliwe dzięki opracowanym scenariuszom postępowania w sytuacjach kryzysowych przez ubezpieczyciela.
Grupa Warta podsumowała swoje działania na rzecz poszkodowanych przez powódź we wrześniu br. w województwach: dolnośląskim, śląskim, opolskim i lubuskim.
Dzięki inwestycjom w skuteczność działania w sytuacjach kryzysowych i opracowanym procedurom postępowania na wypadek szkód katastroficznych, pracownicy Warty mogli szybko i efektywnie reagować. Zamknięto już 95% zgłoszonych szkód powodziowych, a średni czas oczekiwania na oględziny wyniósł sześć dni. Średni czas likwidacji szkody to 15 dni, a 80% połączeń do Contact Center zostało odebranych w 20 sekund.
„Warta od lat przygotowana jest na różne scenariusze kryzysowe, zapewniając pomoc poszkodowanym w jak najszybszym czasie. Aby utrzymać gotowość na zdarzenia katastroficzne utworzyliśmy zespoły rezerwowe, które regularnie >>trenują<< obsługę szkód majątkowych. Kompetencje osób, które je tworzą, są sprawdzane podczas corocznych przeglądów gotowości” – wyjaśnia Rafał Stankiewicz, wiceprezes Warty.
Warta wdrożyła działania kryzysowe już 12 września br., gdy otrzymała pierwsze informacje o zagrożeniu powodziowym. Zmieniono skład i zakres prac zespołów, aby zwiększyć potencjał osobowy grup odpowiedzialnych za wycenę szkód oraz pomoc ubezpieczonym. Dodatkowo przeprowadzono szkolenia dla dodatkowych konsultantów Contact Center, aby zapewnić szybką i wysokiej jakości obsługę.
Następnego dnia rozpoczęto relokację rzeczoznawców i przygotowano dane do wysłania SMS-ów „Are you OK?” do klientów z regionów najbardziej narażonych na powódź, działając w trybie przyspieszonym.
Po czterech dniach od wystąpienia klęski, sztab kryzysowy Warty podjął kluczowe decyzje. Firma wysłała 147 tys. SMS-ów do klientów z pytaniem, czy potrzebują pomocy oraz z linkiem do zgłoszenia szkody. Dodatkowych rzeczoznawców skierowano na miejsca najbardziej dotknięte przez żywioł, aby zapewnić możliwie najszybsze oględziny i wycenić szkody.Firma wprowadziła szereg usprawnień w procedurach w celu szybszej likwidacji szkód. Rzeczoznawcy terenowi pracowali przez siedem dni w tygodniu, a zespół Contact Center przyjął trzykrotnie więcej zgłoszeń. Klienci byli informowani już na etapie zgłoszenia, że mogą rozpocząć porządkowanie miejsca zdarzenia bez oczekiwania na rzeczoznawcę, z obowiązkiem udokumentowania szkód zdjęciami. Dodatkowo, Warta niezwłocznie wypłacała zaliczki i organizowała lokal zastępczy na prośbę klientów.
„Jestem dumny z naszego zespołu likwidacji szkód i Contact Center, którzy stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji mogliśmy skutecznie pomóc tysiącom powodzian, zapewniając im środki finansowe na odbudowę zniszczonych domów” – mówi wiceprezes Rafał Stankiewicz.
W ramach wsparcia operacji wojskowej „Feniks”, Warta dostarczyła wojsku specjalistyczny sprzęt do usuwania skutków powodzi, w tym dwie nowoczesne koparki przeznaczone do inżynieryjnych prac ziemnych.
Warta Group consists of two companies: Warta S.A. Insurance and Reinsurance Company offering, among others, motor, property, personal-travel and civil liability insurance, as well as Warta S.A. Life Insurance Company offering individual and group life insurance.
Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl