Polityka i społeczeństwo

Komunikat MSiT: Program Wsparcia Mistrzów – dodatkowe miliony złotych w ramach rządowego wsparcia klubów

Komunikat MSiT: Program Wsparcia Mistrzów – dodatkowe miliony złotych w ramach rządowego wsparcia klubów

Program Wsparcia Mistrzów – dodatkowe miliony złotych w ramach rządowego wsparcia klubów piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi!

W 2022 roku kluby Ekstraklasy i 1 Ligi piłki nożnej otrzymają rządowe wsparcie w łącznej kwocie 150 milionów złotych! To dodatkowe, nowe środki z budżetu państwa, które pozwolą zdynamizować rozwój infrastruktury piłkarskiej w Polsce w ramach innowacyjnego Programu Wsparcia Mistrzów. Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie koordynatorem rządowego projektu, którego łączne nakłady przekroczą 700 milionów złotych.

Wsparcie kierowane w stronę klubów piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi w formie jednorazowej dotacji pozwoli na poprawę warunków szkolenia i unowocześnienie krajowej bazy piłkarskiej, a co za tym idzie sukcesywne podnoszenie jakości i atrakcyjności polskiej piłki klubowej.

– Chcę podziękować panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za determinację i wsparcie, dzięki któremu możemy dziś zaprezentować założenia tego absolutnie nowego programu. Słowa uznania kieruję także w stronę prezesa PZPN pana Cezarego Kuleszy oraz wszystkich przedstawicieli klubów piłkarskich za ich profesjonalne podejście i zaangażowanie w inicjatywę. Wierzę, że dobrze zdiagnozowane potrzeby środowiska piłkarskiego oraz sprawnie wypracowane i zaimplementowane rozwiązania wzmocnią kluby piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi w procesie szkolenia i rozwoju infrastruktury sportowej – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

W ramach Programu Wsparcia Mistrzów – Infrastruktura kluby piłkarskiej Ekstraklasy otrzymają w tym roku środki w wysokości średnio 6 mln zł, zaś kluby piłkarskiej 1 Ligi w wysokości 2 mln zł. Dofinansowanie kluby będą mogły przeznaczyć na rozwój infrastruktury sportowej takiej jak centra treningowe czy ośrodki badawczo-rozwojowe.

Dalsze szczegóły Programu Wsparcia Mistrzów – Infrastruktura zostaną przedstawione jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku tak, aby kluby piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi mogły uwzględnić dodatkowe środki w swoich budżetach od połowy bieżącego roku.

Rządowy Program Wsparcia Mistrzów

Program Wsparcia Mistrzów jest elementem Polskiego Ładu dla sportu i będzie się składał z dwóch obszarów. Pierwszy z nich to wsparcie rozwoju infrastruktury sportowej dla klubów piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi. Drugi obszar zakłada wsparcie finansowe kierowane do najlepszych polskich klubów z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, które będą zajmować w rozgrywkach miejsca premiowane startem w europejskich pucharach. W latach 2022 – 2025 w ramach Programu Wsparcia Mistrzów polskie kluby otrzymają rządowe wsparcie w wysokości ponad 700 mln zł. Program Wsparcia Mistrzów koordynowany będzie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

km/ co/

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM