Nauka i technologie

Firma UVD Robots dołącza do międzynarodowej działalności Ecolab w zakresie przeciwdziałania zakażeniom szpitalnym

ODENSE, Dania –(BUSINESS WIRE)– Wraz z rozprzestrzenianiem się kolejnych wariantów koronawirusa rośnie popyt na zapobiegające infekcjom rozwiązania wykorzystujące światło UV-C, których wartość ma osiągnąć 18,94 miliardów dolarów do roku 2030, przy rocznej stopie wzrostu 59,7% od 2021 do 2030. Kolejną przesłanką napędzającą popyt jest wzrost liczby zakażeń szpitalnych (HAI) na całym świecie, które skutkują większą liczbą zgonów z powodu podwyższenia odporności na antybiotyki nawet w przypadku zwykłych zakażeń.

Autonomiczne roboty dezynfekujące UV-C pojawiły się jako rozwiązanie uzupełniające standardowe praktyki oczyszczania i dezynfekcji w celu rozwiązania problemu HAI i zwiększonych wymagań higienicznych w związku z pandemią COVID-19. Model UVD Robot jest mobilnym, w pełni autonomicznym urządzeniem, które wykorzystuje światło UV-C do zwalczania wirusów i bakterii, zapewniając dodatkowe rozwiązanie w zakresie kontroli i zapobiegania infekcjom.

Będąc światowym liderem w dziedzinie rozwiązań i usług związanych z zapobieganiem zakażeniom, <a href=”https://www.ecolab.com/”>Ecolab</a> koncentruje się na pomocy systemom opieki zdrowotnej i szpitalom w poprawie wyników leczenia pacjentów oraz realizacji założeń klinicznych, operacyjnych i finansowych poprzez programowe podejście do zapewnienia higieny personelu i obiektów. Ecolab, rozszerzając swoje kompleksowe portfolio rozwiązań w zakresie zapobiegania infekcjom, włączył spółkę UVD Robots do swojej oferty przeznaczonej dla klientów z sektora opieki zdrowotnej, w tym szpitali klinicznych, przychodni stacjonarnych i ambulatoryjnych, klinik rehabilitacyjnych i innych placówek opiekuńczych.

Per Juul Nielsen, dyrektor generalny UVD Robots, postrzega współpracę z Ecolab jako niesamowite potwierdzenie skuteczności tego autonomicznego rozwiązania.

„Z przyjemnością obserwujemy, jak ta współpraca rozszerza się, aby przynieść korzyści placówkom służby zdrowia na skalę ogólnoświatową” – mówi, dodając, że technologia dezynfekcji UV-C z wykorzystaniem robotów UVD Robots umożliwia oczyszczenie sali operacyjnej w ciągu około ośmiu do piętnastu minut.

„Urządzenie UVD Robot doskonale rozwiązuje kwestie zmiany pozycji i minimalizowania cieniowania, które wcześniej utrudniały kompleksowe zastosowanie dezynfekcji UV-C, zapewniając jednocześnie dostęp 24/7 do raportów zgodności i skuteczności procedur dezynfekcji w czasie rzeczywistym” – wyjaśnia Claus Risager, prezes zarządu UVD Robots i dyrektor generalny w Blue Ocean Robotics.

UVD Robots jest spółką zależną Blue Ocean Robotics, jednej z wiodących na świecie grup zajmujących się rozwojem robotów usługowych dla profesjonalistów. Ecolab natomiast to światowy lider w dziedzinie rozwiązań i usług w zakresie wody, higieny i zapobiegania infekcjom, które zapewniają ochronę ludzi i zasobów naturalnych.

Pakiet prasowy: tutaj można pobrać zdjęcia.

Galeria zdjęć/Multimediów dostępna na stronie: https://www.businesswire.com/news/home/52567592/en.

Źródło: Blue Ocean Robotics

KONTAKT:

Cornelia Hjortshøj

koordynator ds. PR i marketing

Blue Ocean Robotics

tel. +45 93 10 20 56

e-mail: ch@blue-ocean-robotics.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM