Polityka i społeczeństwo

Kilkaset ugód na ponad 550 tys. zł – Program Ulga od Długu już od roku pomaga zadłużonym Polakom

Spirala zadłużenia, ciągły niepokój i agresywne działania wierzycieli – to smutna codzienność, z jaką zmaga się wielu Polaków. Z badań wynika, że około 30 proc. osób, które mają zobowiązania, przyznaje się, że nie radzi sobie z ich spłatą, a zdecydowana większość, bo ponad 60 proc., czuje się tym faktem przytłoczona.

Osoby przystępujące do Programu Ulga od Długu nie ze swojej winy są w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Problemy zdrowotne, nierzadko utrata pracy powodują, że nie są w stanie terminowo regulować zobowiązań. Aby spłacać jedne długi, decydowały się na zaciąganie kolejnych. Rekordzista przystępujący do Programu Ulga od Długu ma 29 pożyczek w parabankach na łączną kwotę 150.000 zł, a jego jedynym dochodem jest zasiłek socjalny.

„Tej osoby nie stać na standardową kancelarię prawną, a sama nie poradzi sobie w gąszczu przepisów prawnych. Pomijając pytanie, jakim cudem ten ktoś otrzymał tyle pożyczek, my staramy się mu pomóc rozpocząć życie na nowo” – komentuje mec. Marta Janowicz-Stradomska.

Prowadzona przez nią kancelaria prawna, wspierająca Program Ulga od Długu, rozpoczyna działania od wysłania pełnomocnictw do wierzycieli klienta, tym samym przejmując na siebie kontakty z nimi.

„Dosyć szybko udało się rozwiązać problem z nachalnością wierzycieli, po kilku dniach od zgłoszenia problemu przestali wydzwaniać po 50 razy dziennie” – ocenia pani Emilia, klientka Programu Ulga od Długu.

Kolejnym krokiem jest negocjacja warunków umowy w celu zredukowania zadłużenia. Najwyższa ugoda zawarta z wierzycielem to redukcja długu aż o 80 proc. W ciągu roku specjaliści ds. negocjacji przedstawili klientom Programu Ulga od Długu blisko 1000 propozycji ugód, a sfinalizowano ich już 500. Łączna wartość ugód, czyli to, co zaoszczędzili klienci programu, to ponad 550 tysięcy złotych.

„Pół miliona, tyle udało się nam wynegocjować z branżą pożyczkową i windykacyjną, a jest to dopiero początek drogi” – podkreśla z satysfakcją mec. Janowicz-Stradomska.

Wielu klientów Programu Ulga od Długu, mimo ciężkiej sytuacji finansowej i braku możliwości spłaty swoich zobowiązań, nie otrzymało od wierzycieli propozycji ugody, czy częściowego zredukowania długu.

„Dopiero dzięki kancelarii obsługującej Program Ulga od Długu nastąpiła ugoda. Dług został zredukowany o 40 proc. – podsumowuje rok w Programie pani Sylwia, a pani Jagoda dodaje, że dzięki udziałowi w Programie udało się już spłacić dwóch wierzycieli, a trzeci jest w trakcie realizacji. – Już po miesiącu od pierwszej wpłaty podjęto konkretne działania w moim imieniu” – podkreśla.

Oprócz Działu Negocjacji liczne sukcesy ma również Dział Prawny, który w ciągu roku prowadził ponad 2 tysiące spraw sądowych. Jednym ze spektakularnych sukcesów jest wygrana pani Hanny, w przypadku której sąd oddalił powództwo w całości, czyli umorzył jej dług w 100 proc. Jak się żyje pani Hannie po roku w Programie?

„Tak, jakbym była o kilka kilogramów lżejsza – żartuje, po czym dodaje. – Teraz wiem, że idzie to wszystko w dobrym kierunku, ale wymaga czasu i cierpliwości. Osobom, które tak jak ja przystąpiły do programu, mogę powiedzieć, żeby nie miały takich wątpliwości, jak ja na początku. Trzeba myśleć pozytywnie”.

Pan Andrzej od niedawna uczestniczy w programie, ale jak sam przyznaje, udało się już wstrzymać kilka egzekucji sądowych.

„Jeżeli czegoś potrzebuję, to dzwonię i otrzymuję pomoc. Oby tak dalej się układało, to wyjdę z mojej trudnej sytuacji” – mówi z nadzieją w głosie.

Więcej historii klientów w materiale filmowym: https://youtu.be/u3iwP9MDLCQ

KONTAKT:

Ulga od Długu

https://ulgaoddlugu.pl

e-mail: pr@ulgaoddlugu.pl

tel. 123 453 845

Źródło informacji: Ulga od Długu

 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM