Polityka i społeczeństwo

W tym tygodniu w planie aktywności PE: Ukraina, strefa euro, afgańskie kobiety

Misja na Ukrainę

W związku z rozwijającym się kryzysem bezpieczeństwa na Ukrainie, członkowie Komisji Spraw Zagranicznych oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony udali się tam z misją informacyjną, aby obserwować sytuację i zademonstrować sprzeciw Parlamentu Europejskiego wobec wszelkich prób dalszej eskalacji kryzysu ze strony Rosji, która zgromadziła wojska przy granicy.

Afgańskie kobiety

We wtorek i środę Parlament Europejski organizuje Dni Kobiet Afgańskich w Brukseli. Podczas konferencji, nominowane do finału Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli 2021 kobiety z Afganistanu, posłowie do PE, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej, ONZ i innych organizacji międzynarodowych omówią niepokojącą sytuację kobiet w Afganistanie po ubiegłorocznym powrocie talibów do władzy.

Europol i ochrona danych

Europejski Inspektor Ochrony Danych nakazał niedawno Agencji Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (Europol) usunięcie dużej ilości danych osobowych, które przechowywała nawet jeśli nie miały związku z jakąkolwiek działalnością przestępczą. We wtorek członkowie Komisji ds. Wolności Obywatelskich omówią tę sprawę z obiema instytucjami.

Strefa euro

W środę w Komisji Gospodarczej odbędzie się wysłuchanie na temat stanu strefy euro z udziałem irlandzkiego ministra finansów Paschala Donohoe’a, który przewodniczy spotkaniom ministrów finansów państw strefy euro. Wśród tematów dyskusji znajdą się prawdopodobnie reformy polityki monetarnej i fiskalnej, finansów publicznych państw UE, inflacja i postęp w realizacji narodowych planów odbudowy.

Źródło informacji: EuroPAP News

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM