Biznes i finanse

Na światowy rynek wchodzi HAVAL DARGO – nowy model GWM

BAODING, Chiny, 27 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ – W styczniu do sprzedaży w Arabii Saudyjskiej trafił HAVAL DARGO – nowy model firmy GWM w skali 3/4 – przyciągając uwagę użytkowników na całym świecie.

Zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych Jeddah International Motor Show HAVAL DARGO przyciągnął oko pana Ebrahima, saudyjskiego nabywcy, któremu spodobała się mocna konstrukcja pojazdu. Złożył on zamówienie zaraz po odbyciu jazdy próbnej.

„HAVAL DARGO, model w skali 3/4, bardzo mi odpowiada. Samochód ten w zupełności spełnia moje potrzeby zarówno przy codziennych dojazdach, jak i na dłuższych trasach, które odbywam w weekendy” – powiedział Ebrahim.

Firma GWM stworzyła koncepcję modelu w skali 3/4, wprowadzając nową kategorię mieszczącą się pomiędzy SUV-ami miejskimi i terenowymi. Jak twierdzą przedstawiciele GWM, do skali 1/4 zalicza się turystyczne kombi, 2/4 oznacza miejskie SUV-y, natomiast skala 4/4 to SUV-y przeznaczone do jazdy w terenie. Przeprowadzone przez firmę badania potrzeb użytkowników wskazały, że istnieje popyt na nowy model, który połączyłby mocną i wytrzymałą konstrukcję terenową z parametrami właściwymi miejskim SUV-om, odpowiadając na rozmaite potrzeby użytkowników w ich codziennym życiu.

W nowym wydaniu HAVAL DARGO zyskuje nie tylko mocną sylwetkę, ale i komfortową konfigurację. Model ten charakteryzuje się prostokątnym nadwoziem, dużą trapezoidalną maskownicą, przysadzistym przednim zderzakiem oraz okrągłymi przednimi światłami w stylu vintage, robiąc duże wrażenie wizualne. Pojazd posiada przestronne wnętrze, wielofunkcyjną kierownicę, nowoczesną deskę rozdzielczą i wyświetlacz w konsoli środkowej.

Wykonany zgodnie z koncepcją skali 3/4 model HAVAL DARGO będzie doskonałym środkiem transportu do codziennej jazdy, jednocześnie gwarantując komfortowe podróżowanie na dalszych trasach. Blokada mechanizmu różnicowego i inteligentny układ napędowy 4×4, które zastosowano w modelu, umożliwiają jazdę w różnych trybach , takich jak „NORMAL”, „SPORT”, „MUD” (błoto), „SAND” (piasek) i „SNOW” (śnieg). Podczas jazdy po terenie pustynnym, zaśnieżonym czy w innych warunkach drogowych kierowca może włączyć blokadę mechanizmu różnicowego, aby zapewnić stałą moc użyteczną silnika pojazdu i zwiększyć jego bezpieczeństwo, ograniczając ryzyko utraty kontroli nad nim na śliskiej nawierzchni.

Przed światową premierą HAVAL DARGO poddano lokalnym testom za granicą. Pojazd został poddany kompleksowej ocenie najważniejszych mediów motoryzacyjnych w Australii, które udzieliły producentowi aprobaty i wskazówek. „Samochód ten niewątpliwie wprowadza świeże spojrzenie na mocno zagęszczonym rynku SUV-ów i na pewno będzie się wyróżniał na tle konkurencji” – ocenił australijski serwis motoryzacyjny CarsAdvice.

Model w skali 3/4 zyskał dużą popularność w Chinach po jego premierze w 2020 r. Przyciąga on uwagę wielu młodych konsumentów ze względu na komfort i dobre przygotowanie do jazdy w terenie. W 2021 r. łącznie sprzedano 100 tys. sztuk tego samochodu.

Zdaniem firmy GWM jeszcze w tym roku HAVAL DARGO trafi na rynki Rosji, Iraku, Chile i Ukrainy – z uroków podróżowania modelem w skali 3/4 będzie mogła zatem cieszyć się jeszcze większa grupa konsumentów.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1732050/HAVAL_DARGO_Launched_Globally.jpg  

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM