Biznes i finanse

FOGO podpisało porozumienie o współpracy z Westinghouse dot. możliwości budowy elektrowni jądrowych

Fogo sp. z o.o. podpisała memorandum (Memorandum of Understanding) o współpracy z firmą Westinghouse Electric Company LLC, światowym liderem specjalizującym się w projektowaniu, produkcji i obsłudze urządzeń wykorzystujących energię nuklearną na potrzeby sektora cywilnego i wojskowego.

Jak powiedział Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska, cytowany w komunikacie: „Westinghouse jest gotowy wesprzeć Polskę w osiągnięciu celów związanych z polityką energetyczną. Będziemy działać w oparciu o nasze doświadczenie w realizacji inwestycji w technologie jądrowe na całym świecie. Te zadania będzie dodatkowo wspierał zespół prawie 200 pracowników zatrudnionych w Globalnym Centrum Usług Wspólnych Westinghouse w Krakowie, który jest zaangażowany w globalne działania naszej firmy”.

Umowy dotyczą współpracy w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000® w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000® w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (Rzeczypospolitej Polskiej, Ukrainy, Republiki Słowenii i Republiki Czeskiej).

Szczegółowe informacje: https://info.westinghousenuclear.com/poland/news-and-insights/porozumienia-o-wsp%C3%B3%C5%82pracy-wec

Źródło informacji: FOGO sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM