Biznes i finanse

Scholle IPN informuje o planowanym przejęciu przez SIG – powstaje lider branży opakowań

NORTHLAKE, Illinois, 2 lutego 2022 /PRNewswire/ — Firma Scholle IPN, czołowy światowy dostawca elastycznych rozwiązań z zakresu opakowań, poinformowała dzisiaj o porozumieniu w sprawie przejęcia przez firmę SIG, światowego lidera w dziedzinie aseptycznych opakowań kartonowych.

Utworzona w 1853 roku firma SIG posiadająca siedzibę w Neuhausen w Szwajcarii to główny dostawca systemów i rozwiązań dla aseptycznych opakowań kartonowych. Partnerstwo z klientami ma na celu dostarczenie konsumentom na całym świecie produktów spożywczych i napojów w sposób bezpieczny, zrównoważony i przystępny cenowo. Niepowtarzalna technologia SIG oraz wyjątkowe zdolności innowacyjne umożliwiają firmie oferowanie swoim klientom kompleksowych rozwiązań dla zróżnicowanych produktów, inteligentnych fabryk i połączonych opakowań, a wszystko to w celu zaspokojenia stale zmieniających się potrzeb konsumentów. Jednym z elementów działalności firmy SIG jest zrównoważony rozwój, wykorzystują oni bowiem swoje podejście Way Beyond Good do tworzenia dodatniego bilansu netto w zakresie opakowań do żywności.

Z chwilą połączenia nowa organizacja będzie zatrudniać prawie 8000 pracowników w 69 placówkach handlowych i produkcyjnych na całym świecie. Zespół ten będzie obsługiwał najważniejszych klientów na sześciu kontynentach. Ich wspólna technologia i możliwości badawczo-rozwojowe w zakresie odnawialnych substratów papierowych, wytłaczania folii, formowania wtryskowego i urządzeń napełniających wspomagane są przez nastawienie produkcyjne zgodne z ideą Przemysłu 4.0 i dążenie do uzyskania pozycji największego, ekologicznego partnera w dziedzinie opakowań na całym świecie.

Samuel Sigrist, dyrektor generalny SIG, tak skomentował połączenie przedsiębiorstw: „Przejęcie Scholle IPN ugruntowało pozycję SIG, jako światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych i zrównoważonych opakowań do żywności i napojów. Wpisuje się ono w naszą strategię geograficznej i kategorialnej ekspansji, której towarzyszy wzrost udziału w kluczowych rynkach. Poprzez zapewnianie wyraźnych korzyści dla klientów, konsumentów i środowiska, wypracujemy dodatkową wartość dla akcjonariuszy”.

Fuzja SIG i Scholle IPN rozszerza ich wspólną ekspozycję na rozwijające się i odporne rynki końcowe. Asortyment wiodących na rynku rozwiązań SIG w zakresie kartonów do żywności i napojów zostanie poszerzony o produkty Scholle IPN typu worek w pudełku (bag-in-box) i saszetki (spouted pouches) dla klientów detalicznych, instytucjonalnych i przemysłowych.

Laurens Last, prezes i właściciel Scholle IPN, stwierdził:

„Z zadowoleniem patrzę w przyszłość działalności połączonych firm i liczę na dalsze wspólne innowacje, jak również na to, że SIG będzie dalej opracowywać substraty opakowań i rozwiązania należące do czołówki w zakresie zrównoważonego rozwoju”. Podczas dorocznego walnego zgromadzenia firmy, które odbędzie się 7 kwietnia 2022 r., Last będzie nominowany do wybrania do zarządu SIG.

Ross Bushnell, prezes i dyrektor generalny Scholle IPN, będzie nadal kierował dotychczasową działalnością Scholle IPN oraz dołączy do zarządu grupy SIG po zamknięciu transakcji. Bushnell podkreślił, że

„SIG i Scholle IPN są przedsiębiorstwami wysoce komplementarnymi pod względem podejścia do rynku i znaczenia kwestii zrównoważonego rozwoju naszych produktów. Wierzę, że połączenie ducha przedsiębiorczości, sprawnej reakcji na rynek oraz wspólnych możliwości badawczo-rozwojowych pozwoli nam na przyspieszenie innowacji dla naszych klientów i scementuje wspólną pozycję lidera na rynku zrównoważonych rozwiązań z zakresu opakowań – szczególnie w aseptycznych i jednomateriałowych ofertach, które są niezwykle istotne z punktu widzenia opakowań dla gospodarki okrężnej”.

Oczekuje się, że finalizacja transakcji nastąpi przed końcem trzeciego kwartału 2022 roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.scholleipn.com oraz https://www.sig.biz/en.

SCHOLLE IPN

Scholle IPN jest czołowym międzynarodowym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie opakowań giętkich, takich jak folie barierowe, ergonomiczne elementy dopasowujące oraz najnowocześniejsze urządzenia do napełniania i zgrzewania opakowań typu worek w pudełku i saszetka. Dzięki kompleksowemu podejściu do rozwiązań opakowaniowych Scholle IPN może sprawnie zaprojektować, wyprodukować oraz dostarczyć wyjątkowe rozwiązania dla klientów, którzy każdego roku dostarczają swoim konsumentom miliardy porcji produktów płynnych. www.scholleipn.com

Materiał zdjęciowy – https://mma.prnewswire.com/media/1737962/ScholleIPN_SIG_acquisition.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1193656/Scholle_IPN_Logo.jpg

Źródło: Scholle IPN

Źródło informacji: PR Newswire

 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM