Nauka i technologie

APITech prezentuje filtr wnękowy o wysokiej niezawodności do tłumienia interferencji pasma C sieci 5G w kluczowych systemach awionicznych

MARLBOROUGH, Mass., 9 lutego 2022 r. /PRNewswire/ — APITech™ (API Technologies Corp.), czołowy dostawca wydajnych rozwiązań z zakresu częstotliwości radiowych i elektromagnetyki służących do ochrony i zasilania oraz do przetwarzania sygnałów analogowych, ogłosił premierę nowej linii filtrów wnękowych o wysokiej niezawodności do tłumienia interferencji pasma C sieci 5G w kluczowych systemach awionicznych.

25 stycznia APITech opublikował artykuł o nazwie „How Does 5G Affect Airline Industries?” („W jaki sposób 5G wpływa na branżę linii lotniczych?”) Dokument (https://blog.apitech.com/blog/5g-aviation) szczegółowo opisuje kwestie związane z niedawnym uruchomieniem szybszej szerokopasmowej usługi 5G w Stanach Zjednoczonych i jej potencjalnym wpływem na bezpieczeństwo samolotów. Reakcje na ten artykuł stały się inspiracją dla filtra i innych nowatorskich rozwiązań zaprojektowanych w celu tłumienia interferencji w sieciach bezprzewodowych, które stanowią obecnie duży problem dla światowego lotnictwa.

Mówił o tym ostatnio dyrektor ds. technicznych APITech, Ian Dunn. „To pierwszy z wielu problemów dotyczących interferencji z szerokopasmową łącznością o wysokiej częstotliwości, które pojawiają się w miarę, jak sieci bezprzewodowe stają się podstawą trwającej obecnie transformacji cyfrowej. Podstawowa misja APITech i jej ukierunkowane inwestycje w ochronę częstotliwości radiowych służą rozwiązaniu szeroko rozumianej kwestii ochrony kluczowej infrastruktury elektronicznej przed coraz bardziej złożonym, gęstszym i nakładającym się spektrum fal elektromagnetycznych”.

Przykładem wprowadzanych rozwiązań jest wysoce niezawodny filtr wnękowy APITech BOM10648, który zaprojektowano po to, by zneutralizować rosnące interferencje z radiowysokościomierzy i innych kluczowych systemów awionicznych działających w globalnie przydzielanym paśmie lotniczym 4,2-4,4 GHz z pasmem C sieci 5G. Pasmo przepustowe 4,2-4,4 GHz charakteryzuje się stratami wtrąceniowymi poniżej 1 dB i większym niż 50 dB odrzucaniem zakłóceń spoza pasma lotniczego przy czasie propagacji poniżej 2ns. Obudowa filtra ma długość 4 cale i podstawę kwadrata o boku 1 cal. Istnieje możliwość wyboru złącza i mocowań w celu spełnienia różnych wymogów montażowych.

Wnękowe filtry RF marki APITech o wysokiej wydajności dodają skrzydeł pasmu C sieci 5G.

APITech

APITech™ (API Technologies Corp.) to innowacyjna firma projektująca i wytwarzająca podsystemy, moduły i komponenty o wysokiej wydajności służące do ochrony, zasilania i przetwarzania w kluczowych zastosowaniach związanych z częstotliwością radiową i elektroniką. Jako niezawodny pionier technologii o ponad 70-letnich tradycjach, APITech tworzy produkty stosowane na całym świecie przez klientów z branży obronności, przemysłu i handlu w takich obszarach, jak lotnictwo komercyjne, komunikacja bezprzewodowa, medycyna, ropa naftowa i gaz, działania wojenne w zakresie elektroniki, radary, systemy C4ISR, obrona przeciwbalistyczna, działalność w trudnych warunkach środowiskowych i eksploracja kosmosu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat filtrów RF marki APITech, odwiedź stronę: https://www.apitech.com/products/rf-solutions/filters/

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1742367/APITech_5G_Filters.jpg

Źródło: API Technologies Corp.

KONTAKT:

Madeline Lee

APITech

tel. +1 508-251-6486

e-mail: Madeline.lee@apitech.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM