Polityka i społeczeństwo

Wiceminister Marcin Przydacz rozmawiał o sytuacji na Ukrainie i bezpieczeństwie w Europie (komunikat)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

Wiceminister Marcin Przydacz uczestniczył w rozmowie telefonicznej organizowanej przez Zastępczynię Sekretarza Stanu USA, Wendy Sherman, z udziałem Zastępcy Sekretarza Generalnego NATO, Mirceą Geoană, Sekretarza Generalnego Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, Stefano Sannino oraz z Sekretarz Generalną Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), Helgą Schmid.

Aktualna sytuacja bezpieczeństwa w Europie oraz koordynacja działań sojuszników w ramach NATO, UE i OBWE stanowiła główny przedmiot dyskusji. Uczestnicy omówili kroki podjęte w ostatnich dniach przez społeczność międzynarodową, w tym inicjatywę Odnowionego Dialogu zainaugurowaną przez polskie Przewodnictwo w OBWE 8 lutego br. Przedyskutowali także różne scenariusze i działania, które nastąpią w kolejnych dniach.

Reprezentujący polskie Przewodnictwo w OBWE wiceszef MSZ podsumował ostatnie wydarzenia, zwracając uwagę na brak de-eskalacji, czy przełomu w zakresie działań dyplomatycznych mających na celu obniżenia napięcia w Europie. Wyraził nadzieję na dalszą koordynację dyskusji nt. bezpieczeństwa europejskiego z udziałem wszystkich krajów obszaru euroatlantyckiego oraz na udział wszystkich państw OBWE w inicjatywie Odnowionego Dialogu. Uczestnicy omówili także środki możliwe do zastosowania w razie dalszej eskalacji.

Łukasz Jasina

Rzecznik Prasowy MSZ

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ reb/ par/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM