Polityka i społeczeństwo

CIS: Pierwszy dzień wizyty Marszałka Senatu RP z delegacją w Stanach Zjednoczonych (komunikat)

CIS informuje:

Centrum Informacyjne Senatu uprzejmie przekazuje, że w pierwszym dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych, 10 lutego br., Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wraz z delegacją spotkał się w Miami z przedstawicielami Florida International University. Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy naukowej między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Przedstawiciele uniwersytetu mówili między innymi o planach utworzenia instytutu studiów nad Polską w ramach szkoły stosunków międzynarodowych. Marszałek Senatu zadeklarował pomoc w nawiązywaniu kontaktów między polskimi uczelniami a uniwersytetem z Florydy. „Naszym celem jest zacieśnienie relacji z tym regionem Stanów Zjednoczonych, także z tym uniwersytetem, na poziomie naukowym i gospodarczym. Polonia na Florydzie rozrasta się, chcemy o nią dbać, wspierać ją – i to jest także cel naszej wizyty” – podkreślił prof. Tomasz Grodzki.

W spotkaniu udział wzięli Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka, przewodnicząca Komisji Zdrowia senator Beata Małecka-Libera, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych senator Kazimierz Kleina oraz wiceprzewodniczący Komisji Nauki, Edukacji i Sportu senator Robert Dowhan. Florida International University reprezentowali Dziekan College of Business William G. Hardin, Prodziekan ds. Kształcenia i Innowacji Shlomi Dinar oraz Dyrektor Globalnej Rekrutacji i Operacji, Anna M. Pietraszak.

Polska delegacja spotkała się także z uczestnikami Kongresu 60 Milionów, który obradować będzie w Miami. Celem Kongresu jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju i za granicą. W sobotę, 12 lutego br. Marszałek Senatu RP wraz z senatorami będzie uczestniczyć w uroczystym otwarciu Kongresu i w jego obradach, gdzie zabierze głos. W jednym z paneli Kongresu – „60 Million Diplomacy Power” – weźmie udział Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka. Prof. Tomasz Grodzki będzie też gościem honorowym 50. Międzynarodowego Balu Poloneza, który 12 lutego br. odbędzie się w Miami.

W niedzielę, 13 lutego br. Marszałek Senatu RP wraz z delegacją odwiedzi Parafię Polskiej Misji Katolickiej Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach oraz spotka się z uczniami i nauczycielami Szkoły Języka Polskiego. Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz senator Beata Małecka-Libera spotkają się ponadto z przedstawicielami amerykańskiej Polonii.

W programie wizyty zaplanowano także m.in. spotkanie prof. Tomasza Grodzkiego z władzami hrabstwa Miami-Dade oraz reprezentantami Greater Miami Chamber of Commerce oraz World Trade Center Miami.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ par/

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM