Biznes i finanse

Pleszew: Samorząd wspiera przedsiębiorców

W Spotkaniu Biznesowym, które zorganizował samorząd Miasta i Gminy Pleszew uczestniczyło kilkudziesięciu pleszewskich przedsiębiorców. Tym razem burmistrz Arkadiusz Ptak serwował prywatnym firmom możliwości zdobycia środków na rozwój prywatnych biznesów dzięki skorzystaniu z różnorodnych form dofinansowania. A możliwości jest sporo. Prezentowali je zaproszeni na spotkanie prelegenci.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest Park” zaprezentowała choćby tereny inwestycyjne znajdujące się na terenie Pleszewa oraz możliwości wsparcia dla przedsiębiorców. Podobnie Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych w Gostyniu, w którym pleszewski samorząd ma swoje udziały, a te z kolei przekładają się na bezpośrednią pomoc dla przedsiębiorców, choćby w formie poręczeń do transakcji związanych z prowadzeniem własnej działalności, np. kredytów, wadium lub leasingów. Dzięki temu pleszewskie firmy mają zabezpieczenie finansowe, by brać udział nawet w kilku przetargach jednocześnie. Swoją ofertę wsparcia w zakresie pożyczek unijnych zaprezentowała także Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Sam burmistrz Arkadiusz Ptak przedstawił perspektywy rozwoju Miasta i Gminy Pleszew oraz formy wsparcia dla przedsiębiorców. Takie oferuje też Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, o czym mówił podczas spotkania dyrektor Piotr Janiak.  – Badamy rynek przedsiębiorczości w Pleszewie i staramy się wdrażać rozwiązania, które pozwolą na rozwój rodzimych firm. Nie zawsze jest to możliwe, bo wiele zależy od polityki państwa. Ale podejmujemy pewne działania, jak choćby przeprowadzenie badań w zakresie doradztwa zawodowego w szkołach, czy potrzeb prywatnych przedsiębiorców, którzy borykają się z odpływem pracowników – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

Spotkania władz MiG Pleszew z sektorem prywatnym zapoczątkowane zostały kilka lat temu i po czasie pandemii powoli samorząd do nich wraca. To ważny sektor rozwoju lokalne gospodarki. 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM