Biznes i finanse

Blackstone informuje o rekapitalizacji Mileway na poziomie 21 miliardów euro

LONDYN–(BUSINESS WIRE)– Spółka Blackstone (NYSE: BX) poinformowała dzisiaj, że obecni inwestorzy Mileway, jej ogólnoeuropejskiej firmy logistycznej realizującej usługi dla odbiorcy końcowego, zgodzili się na dokapitalizowanie spółki kwotą 21 miliardów euro zgodnie ze strategią Core+ spółki Blackstone, jak również na długoterminowe prowadzenie działalności. Rekapitalizacja podlega niezwłocznie rozpoczynającemu się procesowi „go-shop”.

W ciągu ostatnich sześciu lat zespoły zarządzające Blackstone i Mileway rozwinęły firmę w największy portfel logistyczny usług dla odbiorcy końcowego w Europie. Obecnie składa się na niego ponad 1700 najwyższej jakości aktywów logistycznych tego typu, o łącznej powierzchni 14,7 mln metrów kwadratowych, zlokalizowanych w 10 krajach.

W związku z rekapitalizacją dotychczasowi inwestorzy Mileway otrzymali możliwość zachowania lub zwiększenia swoich udziałów bądź też wyjścia za gotówkę. Znaczna większość środków przeznaczonych na dokapitalizowanie pochodzi od dotychczasowych inwestorów, co świadczy o ich zdecydowanym przekonaniu do Mileway i całej branży.

James Seppala, dyrektor działu nieruchomości na Europę w Blackstone, powiedział:

„Wraz z zespołem zarządzającym Mileway jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się zbudować pierwszorzędny portfel europejskich nieruchomości logistycznych usług dla odbiorcy końcowego w najbardziej poszukiwanych lokalizacjach. Na całym świecie logistyka jest jednym z naszych najmocniejszych obszarów tematycznych, ponadto sektor ten nadal udowadnia swoją odporność i silny potencjał wzrostu. Naszym inwestorom w nieruchomości Blackstone udało się osiągnąć wspaniały wynik i z przyjemnością będziemy kontynuować tworzenie wartości dla tych, którzy szukają długoterminowych zysków na poziomie Core+”.

Emmanuel Van der Stichele, dyrektor generalny Mileway, oświadczył:

„Ściśle współpracowaliśmy z Blackstone, dążąc do stworzenia pożądanego portfela logistycznego usług dla odbiorcy końcowego, który pozwoli na jeszcze efektywniejsze połączenie naszych klientów z przedsiębiorstwami i społecznościami, dla których pracują. Stałe wsparcie Blackstone umożliwi nam dalszą realizację wspólnej wizji Mileway, europejskiej wiodącej firmy logistycznej usług dla odbiorcy końcowego, która to wizja będzie możliwa poprzez wdrażanie kolejnych inicjatyw zwiększających wartość i planów rozwoju w kluczowych lokalizacjach miejskich w Wielkiej Brytanii i Europie”.

W związku z ogłoszoną transakcją spółka Morgan Stanley & Co. International plc przedstawiła opinię o godziwości wynagrodzenia, które ma zostać otrzymane, natomiast Eastdil Secured International Limited udostępniła analizę godziwości wartości nieruchomości dla poszczególnych dotychczasowych inwestorów. Dla dodatkowego potwierdzenia, że wspomniana transakcja stanowi najlepszy dostępny wynik dla obecnych inwestorów, Blackstone rozpoczyna proces „go-shop” w imieniu dotychczasowych akcjonariuszy Mileway, który będzie prowadzony przez Morgan Stanley & Co. International plc i potrwa do 75 dni.

BofA Securities, Eastdil Secured International Limited, Goldman Sachs International, Jones Lang LaSalle Limited, JP Morgan Securities plc, Morgan Stanley & Co. International plc, oraz Rothschild & Co występują jako doradcy finansowi dla obecnych inwestorów. Z wyjątkiem Morgan Stanley & Co. International plc i Eastdil Secured International Limited każdy z powyższych konsultantów może zostać poproszony o wsparcie potencjalnych oferentów w procesie „go-shop”. Firma Simpson Thatcher & Bartlett LLP świadczy usługi jako doradca prawny Blackstone.

Blackstone Real Estate

Blackstone to największy właściciel nieruchomości komercyjnych na świecie. Działalność firmy w zakresie nieruchomości jest prowadzona od 1991 roku i dysponuje kapitałem inwestorów w wysokości 279 miliardów dolarów. Blackstone jest największym właścicielem nieruchomości komercyjnych na świecie posiadającym i prowadzącym aktywa w każdym głównym regionie geograficznym i sektorze, w tym w logistyce, mieszkalnictwie, biurach, hotelarstwie i handlu detalicznym. Zamknięte fundusze spółki dążą do nabycia niedostatecznie zarządzanych, korzystnie zlokalizowanych aktywów na całym świecie. Dział Core+ firmy Blackstone inwestuje w ustabilizowane aktywa nieruchomościowe na całym świecie, zarówno poprzez strategie instytucjonalne, jak i te dostosowane do potrzeb inwestorów indywidualnych, w tym Blackstone Real Estate Income Trust, Inc. (BREIT), amerykański REIT nienotowany na giełdzie, jak również europejską strategię firmy skierowaną do inwestorów indywidualnych spoza USA. Blackstone Real Estate prowadzi również jeden z najważniejszych międzynarodowych projektów związanych z zadłużeniem na rynku nieruchomości, zapewniając kompleksowe rozwiązania finansowe w zakresie struktury kapitałowej i spektrum ryzyka, w tym zarządzanie Blackstone Mortgage Trust (NYSE: BXMT).

Mileway

Spółka Mileway jest największym właścicielem nieruchomości logistycznych dla odbiorcy końcowego w Europie. Dysponuje ponad 1700 nieruchomościami zlokalizowanymi w 10 głównych krajach europejskich. Do najważniejszych rynków Mileway należą Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Szwecja i Francja; firma ma też znaczący zasięg w Danii, Włoszech, Hiszpanii, Finlandii i Irlandii. Mileway to zespół ponad 350 pracowników w 26 biurach. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mileway.com.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220214005931/en/

Źródło: Blackstone

KONTAKT:

Dla mediów

Louis Clark

e-mail: Louis.Clark@Blackstone.com

tel. +44 7867 930156

Alexandra Ritterman

e-mail: Alexandra.Ritterman@Blackstone.com

tel. +44 7778 487939

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM