Biznes i finanse

Mary Kay Inc. zdobywa pięć najważniejszych nagród dla pracodawców na początku 2022 r. w USA, Europie i Malezji

DALLAS–(BUSINESS WIRE)– „Różowe kołnierzyki” na całym świecie przemówiły: Mary Kay Inc., firma o ugruntowanej pozycji w sektorze pielęgnacji urody i rozwoju przedsiębiorczości, po raz kolejny wygrała plebiscyty na najlepsze miejsce do pracy. W okresie pierwszych 60 dni 2022 roku, marka ta zdobyła pięć prestiżowych nagród dla pracodawców, w tym tych przyznawanych przez Forbes i Kincentric w Stanach Zjednoczonych, w Europie, w Czechach, Hiszpanii i Malezji. Wyróżnienia te zdobyto wkrótce po kilku innych wyrazach uznania, którymi uhonorowano markę w okresie minionych trzech lat.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji znajduje się na stronie: https://www.businesswire.com/news/home/20220215005276/en/

Podmioty wyróżnione w rankingu Forbes Best Employers 2022 zostały wybrane w drodze niezależnej ankiety wypełnionej przez ok. 60000 amerykańskich pracowników firm zatrudniających ponad 1000 osób w Stanach Zjednoczonych. Wskazano łącznie 1000 pracodawców reprezentujących 25 różnych branż. To nie jest pierwszy raz kiedy firma Mary Kay znalazła się na upragnionej liście pracodawców Forbesa – ostatnio magazyn Forbes przyznał jej tytuł Najlepszego Średniego Miejsca Pracy (ang. Best Mid-Size Employer), Najlepszego Pracodawcy w Zakresie Różnorodności (ang. Best Employer for Diversity) i Najlepszego Pracodawcy dla Kobiet (ang. Best Employer for Women).

Nagrody dla pracodawców przyznane Mary Kay przez Kincentric w Europie, Czechach, Hiszpanii i Malezji są rezultatem kompleksowej oceny, w ramach której analizowane są wskaźniki organizacji, które przekształciły swoje praktyki zatrudnienia w celu poprawy wyników działalności biznesowej. Według Kincentric, niemal 8 na 10 respondentów z Mary Kay wskazało odpowiedź twierdzącą na pytanie: „Mary Kay codziennie inspiruje mnie do najlepszego wykonywania mojej pracy”, a 87% pracowników zgodziło się ze stwierdzeniem: „Misja tej organizacji wyznacza kierunek, który jest dla mnie znaczący.” Jest to wynik o 19 punktów procentowych wyższy niż ogólny średni rezultat odnotowany przez Kincentric.

„Firma Mary Kay jest zaszczycona kolejnym wyróżnieniem za najlepsze w branży wyniki dotyczące praktyk zatrudnienia i zaangażowania pracowników – powiedziała Melinda Foster Sellers, dyrektor ds. kadr w Mary Kay Inc. – Nasi ludzie są fundamentem niesamowitej pracy, którą wykonujemy na całym świecie i są powodem utrzymania przez nas pozycji najlepszej marki produktów pielęgnacyjnych i upiększających niemal 60 lat po jej założeniu. Mamy prostą filozofię zatrudnienia w Mary Kay: jeśli pracownicy przychodzą codziennie do pracy przekonani, że pomagają sprawić, że świat stanie się lepszy, jesteśmy na właściwej drodze”.

Ta filozofia przyświecała każdej wewnętrznej decyzji pracowników przez sześć dekad działalności firmy. W rezultacie 41% pracowników Mary Kay na całym świecie pozostaje w firmie przez ponad dziesięć lat, 75% nowych stanowisk zajmowane jest w ramach wewnętrznej ścieżki awansu, przy czym marka oferuje liczne programy ukierunkowane na rozwój zawodowy, innowacyjne myślenie i dobre samopoczucie pracowników. Mary Kay zapewnia pracownikom solidny pakiet przystępnych cenowo świadczeń opieki zdrowotnej, stomatologicznej i okulistycznej, ubezpieczenia na życie, konta oszczędnościowe na opiekę zdrowotną i na rzecz osób wymagających opieki, ochronę ubezpieczeniową od ciężkich urazów lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku i emerytalny program oszczędnościowy, który obejmuje zarówno oszczędności gromadzone zgodnie z art. 401(k) amerykańskich przepisów podatkowych jak i hojny program podziału zysków. Zaangażowanie w dzielenie się sukcesami jest kamieniem węgielnym przywiązania Mary Kay do ludzi, którzy je urzeczywistniają.

„Myślę, że jestem najbardziej dumna z naszych działań na rzecz różnorodności – dodała Melinda Sellers. – W ramach naszego zaangażowania na rzecz różnorodności i walki z dyskryminacją, ponad 1000 osób zajmujących kierownicze stanowiska wzięło udział w szkoleniu na temat niezamierzonych uprzedzeń, przy czym planowane są kolejne edycje. Korzystamy również z usług weryfikacji działalności podmiotów trzecich i danych dotyczących różnorodności, w celu oceny łańcucha dostaw i zapewnienia, że odpowiednio reprezentujemy kobiety, przedstawicieli mniejszości i firmy, których właścicielami są weterani.

Według danych z marca 2021 r., odsetek kobiet wśród osób zatrudnionych przez Mary Kay na całym świecie wynosił 61%, przy czym 64% osób na kierowniczych stanowiskach to kobiety.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, 57 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji znajduje się na stronie MaryKay.com.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220215005276/en

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej

https://marykay.com/newsroom

tel. (+1) 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM