Biznes i finanse

Arthur D. Little: nowa książka „Disruption” – pobudka dla tradycyjnego systemu bankowego

WARSZAWA, Polska–(BUSINESS WIRE)— „Disruption”, nowa książka od wiodącego wydawnictwa biznesowego LID, bada przyszłość bankowości na rynku, na którym zasady uległy fundamentalnej zmianie. Autorzy – Ignacio Garcia Alves, Philippe de Backer i Juan Gonzalez – są czołowymi myślicielami jednej z wiodących firm konsultingowych Arthur D. Little i czerpią z wieloletniego doświadczenia i spostrzeżeń, aby nakreślić wyzwania, przed jakimi stoją tradycyjne banki ze strony nowych konkurentów i proponują model zmian i przetrwania.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220217005023/pl/

„Disruption” zawiera oryginalne wywiady i stymulujące spostrzeżenia członków kadry kierowniczej i głównych graczy ze świata bankowości, którzy otwarcie dzielą się swoimi poglądami na temat przyszłości usług finansowych i sektora bankowego. Książka zapewnia krytyczne zrozumienie trendów w branży, w tym wpływu pandemii wirusa Covid-19, a przede wszystkim identyfikuje możliwości dla banków w zakresie wykorzystania ich unikalnych aktywów i powstrzymania nowych podmiotów przed zdominowaniem rynku.

Ignacio Garcia Alves, CEO w Arthur D. Little, mówi:

„>>Disruption<< szczegółowo opisuje, w jaki sposób nowa odmiana bardziej zwinnych i agresywnych graczy zmienia funkcjonowanie sektora usług finansowych i radzi, w jaki sposób tradycyjne banki mogą poradzić sobie z poważnymi wyzwaniami, które przed nimi stoją. Jest to >>narzędzie do myślenia<<, zaprojektowane w celu stymulowania działań, które, mamy nadzieję, odbije się szerokim echem wśród tych pracowników sektora, którzy już teraz mają silne poczucie, że bankowość zmieniła się fundamentalnie, a jej dotychczasowy model stoi w obliczu egzystencjalnego zagrożenia”.

„Mówiąc to, naszym zamiarem nie jest podnoszenie alarmu. Zamiast tego chcemy, aby czytelnicy zastanowili się nad tym, co te zmiany oznaczają dla branży zarówno pod względem ryzyka, jak i możliwości”.

Philippe de Backer, Managing Partner oraz Global Practice Leader Usług Finansowych w Arthur D. Little, komentuje:

„Na podstawie naszych badań i analiz możemy jedynie stwierdzić, że tradycyjny model bankowości, z którym wszyscy dorastaliśmy, nie spełnia już swojej roli. Zasady gry zmieniły się tak fundamentalnie, że banki nie mają innego wyjścia, jak tylko przyjąć inny model, taki, który jest znacznie lepiej dostosowany do świata, jaki obecnie znamy. Wymaga to jednak zarówno znacznych inwestycji, jak i poważnej zmiany w kulturze bankowej”.

Juan Gonzalez, Partner w Arthur D. Little, dodaje:

„Pojawienie się na rynku finansowym zakłócających dotychczasowy porządek, napędzanych technologią graczy powinno być dla banków sygnałem alarmowym, ponieważ jeśli mają przetrwać zagrożenie, muszą działać szybko. Banki są konserwatywnymi organizacjami, które mają tendencję do powolnego poruszania się, ale mamy nadzieję, że >>Disruption<< pomoże im zrozumieć nadchodzące zmiany i ostatecznie szybciej się do nich dostosować”.

Paul de Leusse, Chief Executive Officer w Orange Bank, mówi:

„Branża bankowa zawsze postrzegała siebie jako chronioną przed zakłóceniami dotykającymi wszystkie sektory gospodarki. Teraz już tak nie jest. Arthur D. Little tłumaczy nam dlaczego, a co ważniejsze, pokazuje jak liderzy powinni przygotować się na ten nowy świat bankowości”.

Ricky Knox, założyciel Tandem Bank, mówi:

„>>Disruption<< przedstawia prowokacyjne spojrzenie na napędzaną przez technologię transformację sektora finansowego. Pomaga czytelnikowi zrozumieć, w jaki sposób przełomowe modele przekształcają globalne gospodarki i rozważyć strategie skutecznego reagowania”.

„Disruption” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zapoznać się z dogłębną analizą obecnego stanu rynku bankowego i jego przyszłego rozwoju. Jest to książka dla kadry kierowniczej sektora usług finansowych, która chce wyprzedzać trendy i podejmować właściwe decyzje, aby jej firma mogła się rozwijać, a nie pogrążać w stagnacji.

Książka ukaże się 17 lutego 2022 roku nakładem LID, wiodącego wydawnictwa książek biznesowych w Europie.

Aby kupić egzemplarz książki „Disruption”, odwiedź stronę: https://tinyurl.com/bd7h3673

ZAKOŃCZENIE

Uwagi dla redaktorów:

  • „Disruption” ukaże się 17 lutego 2022 roku nakładem Wydawnictwa LID.
  • Więcej informacji o Arthur D. Little można znaleźć na stronie www.adlittle.com
  • Więcej informacji o LID Publishing można znaleźć na stronie www.lidpublishing.com

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220217005023/pl/

Źródło: Arthur D. Little

KONTAKT:

Cate Bonthuys / Sue Glanville

Catalyst Comms

tel. +44 7746 546773 / +44 7715 817589

e-mail: info@catalystcomms.co.uk

Źródło informacji: Business Wire


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM