Biznes i finanse

Mobil 1™ i Porsche świętują 25. rocznicę współpracy, zawierając umowę o jej przedłużeniu

SPRING, Teksas–(BUSINESS WIRE)– Mobil 1 i Porsche ogłosiły dzisiaj przedłużenie wieloletniej współpracy. Tym samym do 2026 r. olej Mobil 1 stosowany będzie do zalewnia silników pojazdów Porsche oraz zalecany przy kolejnych wymianach oleju w samochodach niemieckiej firmy.

Współpraca marki Mobil 1 z Porsche trwa już 25 lat, przynosząc wspaniałe wrażenia z jazdy zarówno klientom indywidualnym, jak i kierowcom w sportach motorowych. Obie legendarne marki stawiają na ciągłe badania i opracowywanie nowoczesnych technologii, z pasją dążąc do maksymalizacji wydajności i ochrony silników.

„Mobil 1 pozwala kierowcom Porsche uwolnić w sobie pasję oraz wydobyć potencjał ich samochodów, zapewniając optymalne wyważenie parametrów, ochrony, trwałości i wydajności, którego potrzebują stworzone do wysokich osiągów samochody marki Porsche – powiedział Mike Smith, dyrektor ds. strategicznej współpracy międzynarodowej w ExxonMobil Fuels & Lubricants. – Od czasu zawarcia współpracy w 1996 r. udało nam się zbudować silny sojusz, w którym zawierają się wszystkie potrzeby i oczekiwania klientów wobec światowej klasy marek i liderów branży zorientowanych na maksymalizację parametrów. Zarówno nasi poprzednicy, jak i obecni liderzy, stawiają w równym stopniu na rozwój parametrów i niezawodności. Przez kolejnych 25 lat i w dalszej perspektywie zamierzamy wspólnie wytyczać nowe granice rozwoju technologii we wszystkich pojazdach Porsche”.

Myślenie perspektywiczne od wielu lat stanowi fundament rozwoju w branży motoryzacyjnej. Na potrzeby pojazdów elektrycznych firma Mobil 1 opracowała specjalne płyny eksploatacyjne spełniające specyficzne wymogi elektrycznych układów napędowych. Mobil EV™ zapewnia doskonałą wydajność bez uszczerbku na mocy, dynamice i bezpieczeństwie. Firmy współpracują również w ramach partnerstwa Porsche Formula E i Mobil EV, testując stale opracowywane płyny eksploatacyjne i smary o najwyższych parametrach w warunkach torów doświadczalnych.

„Od dwóch i pół dekady nasze zespoły ściśle współpracują przy tworzeniu silników napędzających jedne z najbardziej pożądanych i technicznie zaawansowanych samochodów sportowych w historii motoryzacji – powiedział dr Michael Steiner, członek zarządu Porsche odpowiedzialny za dział badań i rozwoju. – Podczas gdy działania Porsche koncentrują się obecnie na rywalizacji z konkurencją i potwierdzaniu możliwości jej elektrycznych modeli, firma ExxonMobil cały czas pracuje nad stworzeniem kompleksowej oferty smarów marki Mobil, które pomogą zespołowi Porsche w Formule E osiągać kolejne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. W dotychczasowych sukcesach niemałą zasługę miały produkty ExxonMobil i ich następcy z serii Mobil EV. Obchodzona rocznica i przedłużenie z jej okazji współpracy Porsche i ExxonMobil nie tylko potwierdzają, że dotychczasowe partnerstwo układa się pomyślnie, ale również tworzą nowe możliwości w zakresie rozwoju portfela technologicznego naszej marki, nad którym będziemy wspólnie pracować w kolejnych latach”.

Kluczowe fakty na temat dotychczasowej współpracy marek Mobil 1 i Porsche:

  • Jak dotąd ponad 1,5 mln silników Porsche zostało zalanych fabrycznie olejem silnikowym Mobil 1.
  • Olej silnikowy Mobil 1 stosowany jest do zalewania fabrycznego i rekomendowany przy późniejszych wymianach oleju w ponad 50 modelach Porsche, w tym 911, 918, Cayman, Panamera, Macan i Cayenne.
  • Z oleju Mobil 1 korzystają następujące samochody wyścigowe Porsche: 911 RSR, 911 GT3 R, 911 GT3 Cup i wszystkie cztery wersje Cayman GT4 Clubsport.
  • Marka Mobil 1 była dumnym partnerem 900-konnego Porsche 919 Hybrid podczas mistrzostw świata wyścigów długodystansowych World Endurance Championship i cały czas sponsoruje 510-konny Porsche 911 GT3 Cup w wyścigach Porsche Mobil 1™ Supercup.
  • Od 2007 r. marka Mobil 1 jest sponsorem tytularnym Porsche Mobil 1™ Supercup – najszybszych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych jednej marki.

Mobil 1

Olejami Mobil 1, największej na świecie marki syntetycznych olejów silnikowych, zalewane są fabrycznie najmocniejsze na świecie seryjnie produkowane pojazdy, w tym samochody Porsche – ponad 1,5 mln pojazdów tej marki jak dotąd opuściło fabrykę z silnikiem zalanym olejem Mobil 1. Opracowany przez Mobil 1 nowoczesny olej syntetyczny bazuje na technologii zapewniającej ochronę przed zużyciem na poziomie nieosiągalnym dla konwencjonalnych olejów silnikowych. Dzięki zastosowanej technologii nowoczesny olej syntetyczny Mobil 1 może sprostać, nierzadko z nadwyżką, najbardziej wyśrubowanym standardom producentów takich jak Porsche czy Bentley, zapewniając wyjątkowy poziom ochrony silnika przed zużyciem eksploatacyjnym w warunkach normalnego użytkowania oraz przy skrajnych obciążeniach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie mobil.com oraz śledząc @Mobil1 na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220216005798/en/

Źródło: ExxonMobil

KONTAKT:

ExxonMobil Media Relations

tel. 972-940-6007

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM