Polityka i społeczeństwo

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją rozpoczął wizytę w Kijowie (komunikat)

– Centrum Informacyjne Senatu informuje:

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wraz z delegacją rozpoczął 17 lutego br. dwudniową wizytę w Kijowie. Na lotnisku Boryspol delegację Senatu powitał przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, Rusłan Stefanczuk, na którego zaproszenie Marszałek i senatorowie przybyli do Kijowa.

Marszałkowi Senatu RP towarzyszą Wicemarszałkowie: Bogdan Borusewicz, Michał Kamiński i Marek Pęk, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej senator Bogdan Klich, przewodniczący Komisji Ustawodawczej senator Krzysztof Kwiatkowski, przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Jan Filip Libicki oraz senator Wojciech Konieczny.

Jak mówił na briefingu prasowym w środę, 16 lutego br. Marszałek Tomasz Grodzki delegacja Senatu składa wizytę w Kijowie, by wobec napiętej sytuacji wokół Ukrainy okazać władzom tego kraju „solidarność i niezłomną postawę w kwestii suwerenności Ukrainy”.

W piątek, 18 lutego br. prof. Tomasz Grodzki wraz z delegacją spotka się m.in. z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanem Stefanczukiem, oraz z ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kułebą. Marszałek Senatu RP wygłosi także przemówienie na forum Rady Najwyższej Ukrainy.

Prof. Tomasz Grodzki wraz z towarzyszącymi mu senatorami złoży ponadto kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, pod pomnikiem Ofiar Głodu na Ukrainie oraz Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ rbk/ godl/


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM