Polityka i społeczeństwo

MEiN/ 100 mln zł na program Poznaj Polskę w 2022 roku. Nabór wniosków od 1 marca br. (komunikat)

MEiN informuje:

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w 2022 r. uczniowie i nauczyciele po raz kolejny będą mogli wyjechać na wycieczkę szkolną dofinansowaną w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Na ten cel przeznaczymy rekordową kwotę 100 mln zł! Nabór wniosków ruszy 1 marca br. W tej edycji środki finansowe zostaną podzielone na województwa proporcjonalnie do liczby uczniów.

W 2021 roku program cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” zorganizowano prawie 5 tys. wycieczek szkolnych, a dofinansowanie przeznaczone na ten cel wyniosło prawie 35 mln zł. Łącznie w wycieczkach szkolnych udział wzięło ponad 215 tys. uczniów.

W załączeniu przekazuję komunikat prasowy dotyczący kontynuacji programu „Poznaj Polskę” w 2022 roku oraz prezentację z dzisiejszej konferencji z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEiN

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ szz/ joz/


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM