Polityka i społeczeństwo

Wprowadzenie do ekonomii tematem pierwszego webinaru IV edycji Prasowej Akademii Pieniądza

Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV to bezpłatne szkolenia dla dziennikarzy i influencerów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną. Projekt składa się z części online (pięciu wykładów z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, który zostanie przeprowadzony dwukrotnie w Warszawie (do wyboru termin majowy i wrześniowy). Aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na https://akademia.pap.pl/.

Jednym z elementów projektu są webinary – ok. 45-minutowe transmisje wideo stanowiące kontynuację i rozwinięcie tematów podjętych w szkoleniach publikowanych na platformie e-learningowej akademia.pap.pl.

Pierwsze spotkanie online odbędzie się już 18 marca, o godzinie 11:00. Transmisję będzie można śledzić na stronie https://samorzad.pap.pl/.

Link do rejestracji na webinarium: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_Xv9haPzYRDmB3TJ_sctWaA.

Webinar poprowadzi dr Piotr Maszczyk z Katedry Ekonomii II Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który postara się wprowadzić uczestników szkolenia w zakres tematyczny nauk ekonomicznych, pokazując m.in. w jaki sposób ekonomiści prowadzą swoje badania i formułują wnioski.

Ekspert w przystępny sposób wyjaśni zestaw najważniejszych terminów ekonomicznych wraz z definicjami, który pozwoli słuchaczom lepiej zorientować się w treściach, które ukrywają się pod najczęściej wykorzystywanymi w dyskursie ekonomicznym określeniami.

Projekt „Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV” realizowany jest przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Szkolenie jest realizowane w okresie od stycznia do  końca października 2022 r.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM