Nauka i technologie

#FakeHunter Challenge/Geopolityka już za tydzień

Rejestracja do konkursu pod linkiem: https://bit.ly/3HXJWYr. W rywalizacji mogą brać udział zespoły składające od 1-5 osób.

Konkurs polega na zgłaszanie fałszywych informacji publikowanych w sieci lub przesyłaniu raportów fact-checkingowych dotyczących m.in.: wojny w Ukrainie, rosyjskich działań militarnych i politycznych, pomocy udzielanej ukraińskim uchodźcom przez Polskę, konsekwencji gospodarczych wywołanych działaniami na Wschodzie.

Na najlepsze zespoły czekają nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 8 tys. zł, II miejsce – 6 tys. zł, III miejsce – 3 tys. zł.

Dla uczniów dwudziestu pierwszych szkół, które napiszą na adres fakehunter@pap.pl zorganizowane będą bezpłatne warsztaty z weryfikacji informacji. Wśród ekspertów prowadzących zajęcia będą specjaliści z portalu #FakeHunter, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją fałszywych i zmanipulowanych informacji publikowanych w sieci oraz eksperci GovTech Polska.

Do wygrania jest także nagroda specjalna – iPad. Zespół FakeHunter czeka na pomysły, które pomogłyby zainteresować jeszcze większą liczbę internautów tematem fake newsów i zaangażować ich w walkę z dezinformacją oraz wzbogacić i udoskonalić projekt społeczny FakeHunter. Można także przesyłać propozycje tematyczne lub organizacyjne dotyczące kolejnych edycji konkursu FakeHunter Challenge (fakehunter@pap.pl).

Konkursowi będą towarzyszyć ciekawe rozmowy i debaty transmitowane live na https://fakehunter.pap.pl/challengeV.

Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Prasowa oraz GovTech Polska, współorganizatorem: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Związek Cyfrowa Polska.

Źródło informacji: PAP

 


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM