Polityka i społeczeństwo

MF: Więcej pieniędzy z budżetu dla szkół i przedszkoli (komunikat)

Ministerstwo Finansów informuje:

• Jednostki samorządu terytorialnego otrzymają 1,63 mld zł na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego.

• Pod koniec lutego br. minister finansów przekazał również samorządom prawie 180 mln zł z rezerwy subwencji oświatowej w budżecie państwa na wsparcie szkół w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Minister finansów zwiększył dziś o 1,63 mld zł wydatki w części budżetu państwa, która jest w dyspozycji wojewodów. Środki te są przeznaczone na udzielenie samorządom dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadań w zakresie wychowania przedszkolnego dzieci w 2022 r.

Dotacji na ten cel udzielają samorządom wojewodowie, którzy przekazują co miesiąc środki. Pierwsza część dotacji zostanie przekazana niezwłocznie z wyrównaniem za okres od początku roku budżetowego.

28 lutego minister finansów przekazał również samorządom prawie 180 mln zł na wsparcie szkół w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Środki te pochodzą z rezerwy subwencji oświatowej w budżecie państwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ewes/


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM