Polityka i społeczeństwo

#FakeHunter Challenge/Geopolityka – rozmowa z dyrektorami Zespołów Szkół w Lubilinie i Łosicach

EKSPERCKIE SPOTKANIA ONLINE – rozmowa z Marzeną Modrzewską-Michalczyk, dyr. Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lublinie oraz Wiktorem Borutą, dyr. Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach.

Tematem przewodnim V edycji konkursu jest geopolityka obejmująca sferę polityczną, militarną, gospodarczą, dyplomatyczną oraz energetyczną.

Z gośćmi #FakeHunter Challenge/Geopolityka rozmawiamy o tym, jaki wpływ na uczniów, dzieci i młodzież mają wydarzenia za naszą wschodnią granicą, jak o tym rozmawiać z ukraińskimi rówieśnikami i radzić sobie z trudnymi emocjami. Z harcerzami porozmawiamy o tym, jak można pomagać uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy.

Wśród rozmówców będą także: dziennikarze, politolodzy, publicyści, analitycy zajmujący się sprawami międzynarodowymi. Porozmawiamy z nimi o wyniszczającej wojnie na Ukrainie, dezinformacji inspirowanej i prowadzonej przez Kreml, konsekwencjach gospodarczych dla całego świata. Postaramy się prześledzić skalę fake newsów, jakie pojawiają się na temat Polski w zagranicznej prasie i zastanowimy się razem z ekspertami, z czego to wynika i jak powinniśmy reagować.

Więcej na: https://fakehunter.pap.pl/challengeV

Źródło informacji: PAP

 


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM