Nauka i technologie

Amadis nawiązuje współpracę z oddziałem PayPlug należącym do Grupy BPCE w celu stworzenia pierwszej na świecie aplikacji SoftPOS opartej na standardach nexo

MONTREAL i PARYŻ –(BUSINESS WIRE)—Spółka PayPlug (należąca do segmentu działalności Grupy BPCE związanej z płatnościami) zdecydowała się na wybór Amadis, międzynarodowego wydawcy oprogramowania płatniczego, w celu wdrożenia swojej opartej na nexo aplikacji do przyjmowania płatności, która działa na szeregu tradycyjnych terminali płatniczych i urządzeń Android SoftPOS, poprzez standaryzowaną metodę przyjmowania płatności, niezależne od ram przetwarzania kart na poziomie 2 EMV®. Rozwiązanie to radykalnie skraca czas wdrożenia, koszty utrzymania i zapewnia PayPlug kontrolę własnościową nad rozwiązaniami w zakresie akceptacji kart. Porozumienie opiera się na wieloletnim partnerstwie pomiędzy Amadis i PayPlug.

Nowa aplikacja PayPlug umożliwia każdemu pracownikowi sklepu przeniesienie obsługi kasy do klienta, do punktu interakcji (POI – point of interaction), w zależności od potrzeb konsumenta, poprzez umożliwienie korzystania z komercyjnych urządzeń Android NFC COTS (Commercial-Off-The-Shelf), takich jak smartfony, tablety lub inne specjalistyczne urządzenia.

„Dzięki Amadis możemy zaoferować naszym klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw nowatorskie sposoby przyjmowania płatności kartami płatniczymi – powiedział Antoine Grimaud, dyrektor generalny PayPlug. – Oczekujemy, że rozwiązanie to otworzy przed nimi szerokie możliwości zwiększania przychodów, skutkując powstaniem nowych punktów przyjmowania płatności w wielu krajach i poprawą jakości obsługi klienta”.

Nowa aplikacja PayPlug uwzględnia wszystkie elementy Amadis One (rozwiązanie SoftPOS firmy Amadis), a w szczególności OLA (Open Level 2 API). OLA to warstwa abstrakcyjna umożliwiająca przedsiębiorstwu uruchomienie aplikacji płatniczej ze stosem EMV Level 2 dowolnego producenta terminali lub SoftPOS – dzięki temu przedsiębiorstwa mogą zachować pełną niezależność od urządzeń płatniczych, bez względu na ekosystem, sprzęt i system operacyjny.

„Nowa aplikacja PayPlug symbolizuje nową erę w przyjmowaniu płatności i jesteśmy zadowoleni z faktu, że możemy być częścią proponowanego rozwiązania – powiedział Emmanuel Haydont, dyrektor generalny Amadis. – Dzięki temu, że protokoły nexo stały się rzeczywistością dla klientów, Amadis upraszcza ich wdrożenie i obniża koszty, jednocześnie wspierając przedsiębiorstwa w przyspieszeniu wdrożeń i dostępu do wielu krajów”.

„Niezmiernie cieszy nas, że firma PayPlug oraz jej klienci dołączyli do grona czerpiących korzyści z naszej działalności standaryzacyjnej – wyjaśnia Jacques Soussana, sekretarz generalny ds. standardów nexo. – Nasze specyfikacje i protokoły likwidują bariery zwyczajowo obecne w ekosystemie akceptacji płatności, również w nietradycyjnych środowiskach, takich jak mobilne platformy przyjmowania płatności, czyli np. smartfony, tablety czy COTS”.

W celu zwiększenia interoperacyjności rozwiązania konieczne było zintegrowanie aplikacji PayPlug ze standardami płatności nexo. Firma Amadis uprościła wdrożenie dzięki otwartemu, opartemu na standardach i gotowemu do użycia szkieletowi, który jest zgodny z nexo.

PayPlug

PayPlug jest francuskim rozwiązaniem wielokanałowym do płatności kartą, stworzonym z przeznaczeniem dla małych i średnich przedsiębiorstw. Od 2012 roku oferuje innowacyjną i łatwą w użyciu alternatywę dla tradycyjnych dostawców: firma wykorzystuje między innymi swój unikalny ekosystem partnerów i zintegrowane funkcje, które upraszczają wszystkie kwestie związane z płatnościami dla 15 tys. klientów, detalistów i sprzedawców internetowych w Europie. Po uzyskaniu statusu Instytucji Płatniczej zatwierdzonej przez ACPR Banque de France PayPlug dołączył do grupy BPCE w kwietniu 2017 roku. W ciągu ostatnich trzech lat spółka odnotowała prawie 100% wzrost rok do roku. https://www.payplug.com/

nexo standards

nexo standards jest stowarzyszeniem zajmującym się likwidowaniem barier obecnych we współczesnym rozdrobnionym międzynarodowym systemie przyjmowania płatności międzynarodowych. Umożliwia szybke, ponadgraniczne i globalne przyjmowanie płatności poprzez standaryzację wymiany danych pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami. Specyfikacje nexo i protokoły komunikacyjne są zgodne z normami ISO 20022, mają wszechstronne zastosowanie i są w pełni otwarte. www.nexo-standards.org/

Amadis

Amadis jest liderem w dziedzinie standaryzowanych technologii oprogramowania obsługującego płatności. Jej oprogramowanie działa na ponad 40 milionach urządzeń na całym świecie. Firma dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie edycji i rozwoju programów dla międzynarodowych sprzedawców, producentów urządzeń płatniczych i usługodawców. Amadis oferuje handlowcom najszerszy w branży wybór technologii oprogramowania do przyjmowania płatności, które bazują na najnowocześniejszych dostępnych standardach, niezależnie od sprzętu, segmentu handlu detalicznego czy regionu. Firma wnosi do branży elitarny i doświadczony zespół programistów, oferując rozwiązania dla międzynarodowych fintechów, procesorów i akceptantów w ponad 23 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.amadis.ca.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220327005013/en/

Źródło: Amadis

KONTAKT:

Tina Meunier Agence : Hopscotch for Pay Plug

e-mail: payplug@hopscotch.fr

tel. 01 58 65 01 21

David Finkelstein – Grupa DFI (dla Amadis)

e-mail: david@thedfigroup.net

tel. +1 416-300-4150

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM