Polityka i społeczeństwo

PAP zaprasza na debatę „Unia Europejska a wojna w Ukrainie”

Minął miesiąc od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wojna u granic Unii Europejskiej stała się sprawdzianem nie tylko dla poszczególnych państw, lecz także dla Wspólnoty, która stanęła m.in. przed koniecznością wypracowania sankcji wobec Rosji.

W dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola zwołała Konferencję Przewodniczących, która w najostrzejszych słowach potępiła rosyjski atak na Ukrainę. Kilka dni później Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą „instytucje unijne do podjęcia działań na rzecz przyznania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej”. Od pierwszych dni wojny Unia nakłada także sankcje uderzające w rosyjską gospodarkę i oligarchów.

Czy reakcja UE na rosyjską inwazję była właściwa? Czy jest możliwe, że UE wprowadzi sankcje na gaz, paliwa i węgiel? Jak to wpłynie na unijną i polską gospodarkę? Czy uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na trwałą solidarność całej UE? Czy w związku ze sprzeciwem niektórych państw status kandydata dla Ukrainy  jest nieosiągalny? M.in. na te pytania odpowiadać będą goście debaty organizowanej przez Polską Agencję Prasową.

Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli posłowie do Parlamentu Europejskiego: Ryszard Czarnecki (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), Andrzej Halicki (Grupa Europejskiej Partii Ludowej i prof. Bogusław Liberadzki (Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów).

Debata odbędzie się we wtorek, 29 marca o godz. 13; transmisja z wydarzenia prowadzona będzie na portalu europapnews.pap.pl.

Debata jest częścią projektu EuroPAP News, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji.

Źródło informacji: EuroPAP News


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM