Biznes i finanse

Boston Consulting Group uruchomiła wirtualne centrum pracy dla ukraińskich talentów

Wirtualne centrum umożliwia łatwy dostęp do ofert pracy na różnych stanowiskach dostępnych w BCG. Obejmuje to role w usługach konsultingowych i biznesowych w BCG oraz specjalistycznych hubach firmy: BCG GAMMA (sztuczna inteligencja), BCG Digital Ventures czy BCG Platinion (technologia).

„Inwazja Rosji na Ukrainę nikogo nie pozostawia obojętnym. To czas, kiedy sektor prywatny musi wkroczyć, aby być częścią rozwiązania kryzysu humanitarnego. Dla BCG ważne jest zapewnienie możliwości pracy ukraińskim talentom w ich nowych krajach zamieszkania. Dzięki wirtualnemu hubowi chcemy, aby ukraińscy specjaliści mogli bezproblemowo łączyć się z rekruterami BCG – powiedział Christoph Schweizer, CEO BCG. – Uruchomienie hubu jest kontynuacją działań BCG na rzecz pomocy uchodźcom, które rozpoczęły się wraz z wybuchem wojny w Ukrainie. Obejmują one wsparcie organizacji pozarządowych, jak i bezpośrednie wsparcie humanitarne w krajach najbardziej dotkniętych kryzysem, w tym oczywiście w Polsce”.

BCG wspiera kryzys humanitarny, angażując się w wiele różnych inicjatyw w regionie. W Polsce jest to UASOS.org – platforma internetowa pomagająca Ukraińcom znaleźć bezpłatne schronienie i krótkoterminowe zakwaterowanie. Platforma działa w czterech językach na terenie Europy środkowo-wschodniej.

„Wiemy, że długofalowe skutki tej wyniszczającej wojny mają tragiczne konsekwencje humanitarne, społeczne i ekonomiczne, dlatego ogłaszamy program wsparcia, który w sposób długofalowy ma pomóc osobom nim dotkniętym – powiedział Matthias Tauber, odpowiadający za biura BCG w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Południowej i Afryce (EMESA). – Jestem dumny z tego, jak różne zespoły w całym BCG połączyły siły, aby zaoferować pomoc humanitarną dla uchodźców uciekających z Ukrainy”.

BCG współpracuje obecnie z organizacjami pozarządowymi i fundacjami społecznymi w celu opracowania modelu przepływu uchodźców i koordynacji wysiłków na rzecz dystrybucji pomocy i wsparcia na pierwszej linii. Ponadto firma zobowiązała się do podwojenia wszystkich indywidualnych darowizn swoich pracowników na rzecz pomocy humanitarnej Ukrainie.

Strona wirtualnego centrum pracy: https://careers.bcg.com/locations/ukraine

Źródło informacji: BCG

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM